Fascynujące nagranie ze startu rakiety Falcon 9Fascynujące nagranie ze startu rakiety Falcon 9

Choć o SpaceX piszemy na łamach IncusMeteo w ostatnim czasie nieco mniej, nie znaczy że w firmie nic się nie dzieje. Elon Musk zapowiedział, że niemal co tydzień odbywał się będzie start rakiet Falcon 9. To jeden z dowodów na ich niezawodność i zdolność do szybkiego, ponownego użytku. Jednak nie rozkład lotów jest obecnie na ustach miłośników lotów kosmicznych. Co tym razem tak rozgrzewa fanów firmy?

Nie ma przypadków – SpaceX potrafi zaskakiwać swoimi pomysłami i stosowanymi technologiami. Po serii udanych lotów z odzyskiwalnym, pierwszym stopniem rakiety Falcon 9, spektakularnym sukcesie rakiety Falcon Heavy, czy rozpoczęciu lotów załogowych kapsuły Dragon, firma nie zwalnia tempa. Nadal trwają bowiem prace nad projektem Starship. Wielką nowością w świecie kosmicznej technologii była również możliwość transmisji samego startu, ale także lotu w przestrzeń z niespotykaną wcześniej jakością obrazu i komentarza na żywo. SpaceX przykłada wielką wagę do jakości swoich nagrań i stale je poprawiają.

Fascynujące nagranie

Tym razem firma odpowiedzialna między innymi za powstające statki Starship przygotowała coś zupełnie nowego i fascynującego. Nagranie przedstawia separację drugiego stopnia od rakiety nośnej Falcon 9, a także manewr jaki Falcon wykonuje w celu bezpiecznego powrotu. Widać także otwarcie owiewki zabezpieczającej ładunek wynoszony w przestrzeń. Nagrania dokonano w czasie misji COSMO-SkyMed. Wysokiej jakości nagranie z ziemi jest nie lada gratką dla fanów lotów kosmicznych – wbrew pozorom takie ujęcia nie są zbyt częste, a ich jakość zazwyczaj pozostawia sporo do życzenia.

To kolejny krok w rozwoju relacjonowania startów rakiet i statków kosmicznych. Być może w najbliższym czasie będziemy oglądać tego typu nagrania, każdy kolejny start rakiet Falcon 9 czy Falcon Heavy przyciągał będzie jeszcze więcej fanów.

Tu możecie zobaczyć całą relację ze startu jaki przeprowadziła firma SpaceX:

Grafika ilustracyjna: SpaceX / opr. własne
Treści zawarte na stronie podlegają prawu autorskiemu. Ponowne wykorzystanie tekstów, grafik, filmów, czy pozostałych komponentów strony w całości, bądź we fragmentach bez podania źródła, lub pisemnej zgody redakcji jest kradzieżą i będzie podstawą do wszczęcia postępowania karnego.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam wirtualną kawę!
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pobierz naszą aplikację Monitor Burz i czytaj newsy z IncusMeteo na swoim telefonie!
pobierz z Google PlayDownload on the App Store

Piotr Karcz

Informatyk z pasji i powołania. Prognosta i synoptyk, miłośnik fotografii i historii.

© 2022 INCUS Group