Zmiana pogody w Polsce. Ocieplenie i więcej słońcaZmiana pogody w Polsce. Ocieplenie i więcej słońca

Nadchodzi zmiana pogody w Polsce. Aurę kształtować będzie wyż “Timeo”, który przyniesie nie tylko więcej słońca, ale i wyższą temperaturę. Lokalnie termometry będą mogły pokazać powyżej 20 stopni Celsjusza. Dzięki ostatnim opadom deszczu, pojawi się kolejna szansa na większy wysyp grzybów. Gdzie będzie najwięcej słońca? Jak długo potrwa ocieplenie? Sprawdzamy najnowsze wyliczenia modeli pogodowych.

Jesień to nie tylko chłodne i deszczowe dni. To także piękna feria barw, spadające liście, czy babie lato. Zmiana w pogodzie, która za chwilę nastąpi, z pewnością zachęcać będzie do jesiennych spacerów i cieszenia się tą przedostatnią porą roku.

Zmiana w pogodzie. Kiedy zrobi się cieplej ?

Wpływ układu wysokiego ciśnienia o imieniu “Timeo” już się rozpoczął. Teraz w ciągu najbliższych kilku dni, począwszy od dziś (wtorek, 4 października) do Polski napływać będzie suchsza i cieplejsza masa powietrza. W środę na zachodzie termometry pokażą do 18 stopni, a w czwartek na południu zobaczymy do 20 kresek, lokalnie być może więcej. Niestety, nie będzie tak w całym kraju. Najcieplej w kolejnych dniach będzie na zachodzie, w centrum i na południu. Najchłodniejsza pozostanie północ Polski, gdzie termometry nie pokażą więcej niż 14 – 16 stopni.

Tak wyglądają prognozowane wartości temperatury wg. modelu ECMWF:

Będzie też zdecydowanie pogodniej. Kolejne dni, szczególnie czwartek i piątek, to sporo słońca i niewiele chmur. Taka aura będzie sprzyjać grzybobraniu, czy jesiennym spacerom, do których zachęcamy.

Jak długo potrwa poprawa pogody ?

Poprawa pogody potrwa według obecnych wyliczeń do soboty. W godzinach przedpołudniowych w części kraju pojawią się opady deszczu. Związane one będą z obszarem niskiego ciśnienia i frontem atmosferycznym. Padać będzie w pasie od Dolnego Śląska, po Warmię i Mazury, a także na Pomorzu. Potem pojawi się nieco więcej przejaśnień, choć na Wybrzeżu nadal występować będą umiarkowane opady deszczu. Pod wieczór rozpogodzeń będzie jeszcze więcej. W sobotę zacznie się jednak robić chłodniej, a w niedzielę termometry w zdecydowanej większości kraju nie przekroczą 15 stopni Celsjusza.

Tak prezentuje się prognozowane zachmurzenie na najbliższe dni wg. modelu ECMWF:

Treści zawarte na stronie podlegają prawu autorskiemu. Ponowne wykorzystanie tekstów, grafik, filmów, czy pozostałych komponentów strony w całości, bądź we fragmentach bez podania źródła, lub pisemnej zgody redakcji jest kradzieżą i będzie podstawą do wszczęcia postępowania karnego.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam wirtualną kawę!
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pobierz naszą aplikację Monitor Burz i czytaj newsy z IncusMeteo na swoim telefonie!
pobierz z Google PlayDownload on the App Store

Piotr Karcz

Informatyk z pasji i powołania. Prognosta i synoptyk, miłośnik fotografii i historii.

© 2022 INCUS Group