Wysyp grzybów w Polsce. Gdzie jest ich najwięcej?Wysyp grzybów w Polsce. Gdzie jest ich najwięcej?

Wraz z pojawieniem się większej ilości opadów i jednocześnie z utrzymującymi się umiarkowanymi temperaturami w Polsce, w lasach pojawił się prawdziwy wysyp grzybów. Media społecznościowe zalały zdjęcia wielkich koszy czy wiader wypełnionych grzybami. Sytuacja w najbliższych dniach zdaje się być korzystna – jak wynika z prognozy modeli numerycznych, wilgoci i umiarkowanej temperatury nie zabraknie. Sprawdzamy, gdzie obecnie jest najwięcej grzybów w Polsce!

Jesień nieodłącznie kojarzy się z grzybobraniem. Dla wielu to okazja do relaksu i spędzenia kilku godzin na poszukiwaniu ulubionych grzybów, a późniejsze suszenie i zapach, który temu towarzyszy są nieodłącznym elementem niemal każdego grzybobrania. Dla niektórych grzybobranie może być jedynym obcowaniem z dziką przyrodą od wielu miesięcy, z dala od zgiełku miasta. Nie dziwi zatem fakt, że ludzie tak poszukują informacji, gdzie znajdziemy najwięcej grzybów.

Wysyp grzybów w Polskich Lasach

Już od kilkunastu dni w mediach społecznościowych pojawia się coraz więcej doniesień o obfitych zbiorach. Ludzie na wieść o tym poszukują także informacji o typie zbieranych grzybów (bo niektórzy wolą tylko prawdziwki czy podgrzybki), ich ilości i miejscu występowania.

Wśród zbieranych grzybów, trafiają się też takie perełki:

https://twitter.com/createwwwpl/status/1569771827399991298

Gdzie jest największy wysyp grzybów?

Jak wynika z obecnych doniesień, największy wysyp obserwowany jest na południu i południowym-zachodzie Polski. Nie brakuje także informacji z centrum, a także z północy kraju. Tak prezentuje się mapa występowania grzybów, przygotowana przez grzyby.pl:

wysyp grzybów gdzie są
Aktualne występowanie grzybów w Polsce. Źródło: Grzyby.pl
Grafika ilustracyjna: pixabay.com / opr. własne
Treści zawarte na stronie podlegają prawu autorskiemu. Ponowne wykorzystanie tekstów, grafik, filmów, czy pozostałych komponentów strony w całości, bądź we fragmentach bez podania źródła, lub pisemnej zgody redakcji jest kradzieżą i będzie podstawą do wszczęcia postępowania karnego.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam wirtualną kawę!
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pobierz naszą aplikację Monitor Burz i czytaj newsy z IncusMeteo na swoim telefonie!
pobierz z Google PlayDownload on the App Store

Piotr Karcz

Informatyk z pasji i powołania. Prognosta i synoptyk, miłośnik fotografii i historii.

© 2022 INCUS Group