Przelotne opady, chłód i chmury. Prognoza na weekendPrzelotne opady, chłód i chmury. Prognoza na weekend

Nie jest to może taka zima, jaką pamiętamy jeszcze kilkanaście lat temu, ale fani białego puchu raczej nie są zawiedzenia. Również kolejne dni zapowiadają się dość śnieżnie. Kolejny weekend grudnia minie pod znakiem przelotnych opadów mieszanych, stosunkowo niskiej temperatury i dużej ilości chmur. Lokalnie pojawią się jednak przejaśnienia.

Kończący się tydzień nas nie rozpieszczał. Dość niskie temperatury sprawiły, że w wielu miejscach pojawiła się gołoledź, spadł także śnieg. W ciągu nadchodzącego weekendu także możliwe będą przelotne opady, a słońca będzie stosunkowo niewiele. Mimo tego pogoda zapowiada się nieco przyjemniej, przynajmniej jeśli lubicie zimę.

Sobota z mieszanymi opadami na wschodzie

Pierwszy dzień weekendu przyniesie, szczególnie we wschodniej części Polski, przelotne opady śniegu, śniegu z deszczem i śniegu. Ponownie może wystąpić gołoledź. Niemal cały kraj zakryty będzie chmurami. Nieliczne przejaśnienia pojawią się na Dolnym Śląsku i częściowo w woj. zachodniopomorskim.

Prognozowane zachmurzenie i opady na sobotę 12 grudnia 2020. Model: GFS
Prognozowane zachmurzenie i opady na sobotę 12 grudnia 2020. Model: GFS

Będzie dość chłodno, choć w ciągu dnia mróz może być jedynie w górach. Najcieplejszym miejscem w Polsce będzie zachód kraju i Bieszczady, gdzie na termometrach zobaczymy 4 – 5 stopni Celsjusza. Nocą mróz możliwy tylko w górach.

Prognozowana temperatura maksymalna w sobotę 11 grudnia 2020 r. Model: GFS
Prognozowana temperatura maksymalna w sobotę 11 grudnia 2020 r. Model: GFS

Niedziela z kolejnymi niewielkimi przejaśnieniami

Ostatni dzień tygodnia przyniesie nieco słońca na zachodzie, a także częściowo na północy kraju. Przelotnie popadać może w rejonie Zatoki Gdańskiej, a także na wschodzie. Opady te będą raczej symboliczne, choć nie można wykluczyć, że ponownie pojawi się drobny śnieg.

Prognozowane zachmurzenie i opady na niedzielę 13 grudnia 2020. Model: GFS
Prognozowane zachmurzenie i opady na niedzielę 13 grudnia 2020. Model: GFS

Na termometrach maksymalnie 5 stopni Celsjusza. Najcieplejszym miejscem w kraju będzie Dolny Śląsk. Na północy przez centrum aż po południowy – wschód maksymalnie 1 kreska powyżej zera. Nieco cieplej będzie na pograniczu woj. łódzkiego i mazowieckiego, gdzie termometry mogą pokazać około 4 stopnie Celsjusza. W nocy lekki mróz możliwy będzie lokalnie na południu i w górach.

Prognozowana temperatura maksymalna w niedzielę 13 grudnia 2020 r. Model: GFS
Prognozowana temperatura maksymalna w niedzielę 13 grudnia 2020 r. Model: GFS

 

Grafika ilustracyjna: wxcharts.com
Treści zawarte na stronie podlegają prawu autorskiemu. Ponowne wykorzystanie tekstów, grafik, filmów, czy pozostałych komponentów strony w całości, bądź we fragmentach bez podania źródła, lub pisemnej zgody redakcji jest kradzieżą i będzie podstawą do wszczęcia postępowania karnego.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam wirtualną kawę!
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pobierz naszą aplikację Monitor Burz i czytaj newsy z IncusMeteo na swoim telefonie!
pobierz z Google PlayDownload on the App Store

Piotr Karcz

Informatyk z pasji i powołania. Prognosta i synoptyk, miłośnik fotografii i historii.

Dodaj komentarz

© 2022 INCUS Group