Pogododny i dość ciepły pierwszy weekend listopadaPogododny i dość ciepły pierwszy weekend listopada

Jesień i wszystkie jej oznaki widoczne są za oknem, a przed nami pierwszy weekend listopada. Temperatury oscylują w granicach 10 – 12 stopni Celsjusza, noce są chłodne, pojawiają się liczne mgły i zamglenia. Sobota i niedziela przyniosą dużą ilość słońca, będzie też dość ciepło jak na listopadowe warunki. 

Powoli kończący się tydzień przyniósł zmienną aurę – mgły, silny wiatr, chmury, mżawkę i słońce. Można wręcz powiedzieć, że była to typowa jesień. Teraz przed nami nieco więcej spokoju w pogodzie, możliwe że praktycznie połowa miesiąca będzie zdominowana przez wyż, więc przez nawet kilkanaście dni aura może się jedynie nieznacznie zmieniać. Jak jednak będzie podczas weekendu?

Jak będzie pierwszy weekend listopada?

Nadchodząca sobota to ustępujące zachmurzenie. Im bliżej wieczora, tym większa powierzchnia Polski wolna będzie od chmur. Pogodę w naszym kraju kształtować będzie rozległy wyż z centrum nad Węgrami. To dzięki niemu nie będą występować opady deszczu i sukcesywnie będzie się rozpogadzać.

Prognozowane zachmurzenie na sobotę 7 listopada 2020. Model: GFS
Prognozowane zachmurzenie na sobotę 7 listopada 2020. Model: GFS

Termometry w najcieplejszym momencie dnia  wskażą nawet 14- lokalnie 15 stopni Celsjusza. Najcieplejszym miejscem w kraju będzie Dolny Śląsk. Tam też zachmurzenie będzie najmniejsze. Nieco chłodniej będzie w centrum i na północy, od 12 do 14 stopni Celsjusza. Najniższe wartości pokażą termometry na wschodzie i południowym wschodzie.

Prognozowana temperatura maksymalna w sobotę 7 listopada 2020. Model: GFS
Prognozowana temperatura maksymalna w sobotę 7 listopada 2020. Model: GFS

Nigdzie nie spodziewamy się opadów deszczu. Nad ranem mogą się pojawić mgły i zamglenia. Jedynie na wybrzeżu i w górach powieje umiarkowanie, na pozostałym obszarze kraju słabo.

Pierwszy weekend listopada zakończy dość pogodna niedziela. Będzie to także pogody i słoneczny dzień, jednak z niższymi wartościami temperatury. Nieliczne chmury pojawią się na północnym wschodzie, a pod wieczór także na południowym wschodzie Polski. Podobnie jak w sobotę mogą się pojawić lokalne mgły.

Prognozowana temperatura maksymalna w niedzielę 8 listopada 2020. Model: GFS
Prognozowana temperatura maksymalna w niedzielę 8 listopada 2020. Model: GFS

Najcieplejszym miejscem będzie południowa część Mazowsza, gdzie termometry wskażą 12 – 13 stopni Celsjusza. Na pozostałym obszarze kraju od 9 do 11 kresek. Wiatr będzie słaby, miejscami noc będzie praktycznie bezwietrzna.

Grafika ilustracyjna: wxcharts.com
Treści zawarte na stronie podlegają prawu autorskiemu. Ponowne wykorzystanie tekstów, grafik, filmów, czy pozostałych komponentów strony w całości, bądź we fragmentach bez podania źródła, lub pisemnej zgody redakcji jest kradzieżą i będzie podstawą do wszczęcia postępowania karnego.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam wirtualną kawę!
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pobierz naszą aplikację Monitor Burz i czytaj newsy z IncusMeteo na swoim telefonie!
pobierz z Google PlayDownload on the App Store

Piotr Karcz

Informatyk z pasji i powołania. Prognosta i synoptyk, miłośnik fotografii i historii.

Dodaj komentarz

© 2022 INCUS Group