pogoda weekend 12-13.03.2022Kontynuacja stabilnej i wyżowej aury. Prognoza pogody na weekend

Kończy się kolejny tydzień spokojnej, wyżowej aury. Miejscami padał co prawda śnieg, jednak nie były to zbyt obfite opady. Nadchodzący weekend to kontynuacja stabilnej pogody z dużą ilością słońca. Lokalnie termometry pokażą nawet 10 stopni Celsjusza. Gdzie będzie najcieplej, a gdzie mogą się okresami pojawiać chmury? Szczegóły znajdziecie w naszej cotygodniowej prognozie na weekend.

Kończący się drugi tydzień marca był zdecydowanie spokojniejszy niż kilka ostatnich tygodni. Nie występowały gwałtowne zjawiska pogodowe, a jedynie lokalnie padał śnieg i było dość ślisko. Nocami nadal towarzyszy nam mróz, a w ciągu dnia temperatury nieznacznie przekraczają 5-6 stopni Celsjusza. Rozpoczynający się weekend nie będzie się specjalnie różnił od poprzedzających go dni.

Niewielkie zachmurzenie na wschodzie i południu

Sobota zapowiada się słonecznie w zdecydowanej większości kraju. Będzie to kolejny przyjemny, choć miejscami wciąż chłodny czas w tym roku. W ciągu dnia spodziewamy się zachmurzenia na wschodzie i częściowo na południu kraju. Część modeli pogodowych ponownie sugeruje bezchmurne niebo nad całą Polską. Nieco silniejszy wiatr, do 70 km/h w porywach, pojawi się w Sudetach. Warto wziąć to pod uwagę przy planowaniu górskich wycieczek, W nocy zachmurzenie powinno się utrzymywać jedynie na wschodzie Polski. Nigdzie nie będzie jednak padać.

zachmurzenie opady sobota 12.03.2022
Prognozowane zachmurzenie i opady w sobotę, 12 marca 2022 r. Model: ECMWF

Termometry wskażą do 8 stopni na pograniczu polsko-niemieckim, około 6 na wybrzeżu i częściowo w centrum, a także od 2 do 4 stopni na wschodzie i południowym wschodzie. Lokalnie temperatura taka pojawi się też na Pomorzu Gdańskim. Najchłodniej będzie na południu. W górach, szczególnie w Tatrach i Bieszczadach możliwy całodobowy mróz. Nocą mróz chwyci w całym kraju. Termometry pokażą od -1 do -4 stopni. W górach temperatura spadnie do -8, lokalnie -10 stopni Celsjusza.

temperatura sobota 12.03.2022
Prognozowana temperatura maksymalna w sobotę, 12 marca 2022 r. Model: ECMWF

Kontynuacja słonecznej i stabilnej aury

Ostatni dzień tygodnia będzie bardzo podobny do soboty. Czeka nas więc duża ilość słońca, oraz kontynuacja stabilnej, wyżowej aury. Ponownie niewielkie zachmurzenie może się pojawić jedynie we wschodniej i częściowo centralnej Polsce. Nie będzie jednak ono zbyt duże i dość szybko powinno zanikać. Nie spodziewamy się także żadnych opadów. Nadal nieco silniej może wiać w Sudetach, choć słabiej niż w sobotę. Nocą zachmurzenie ustąpi, co przełoży się na niższe temperatury.

zachmurzenie opady niedziela 13.03.2022
Prognozowane zachmurzenie i opady w niedzielę, 13 marca 2022 r. Model: ECMWF
Grafika ilustracyjna: pixabay.com / opr. własne
Treści zawarte na stronie podlegają prawu autorskiemu. Ponowne wykorzystanie tekstów, grafik, filmów, czy pozostałych komponentów strony w całości, bądź we fragmentach bez podania źródła, lub pisemnej zgody redakcji jest kradzieżą i będzie podstawą do wszczęcia postępowania karnego.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam wirtualną kawę!
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pobierz naszą aplikację Monitor Burz i czytaj newsy z IncusMeteo na swoim telefonie!
pobierz z Google PlayDownload on the App Store

Piotr Karcz

Informatyk z pasji i powołania. Prognosta i synoptyk, miłośnik fotografii i historii.

© 2022 INCUS Group