pogoda weekend 12-13.03.2022

Kończy się kolejny tydzień spokojnej, wyżowej aury. Miejscami padał co prawda śnieg, jednak nie były to zbyt obfite opady. Nadchodzący weekend to kontynuacja stabilnej pogody z dużą ilością słońca. Lokalnie termometry pokażą nawet 10 stopni Celsjusza. Gdzie będzie najcieplej, a gdzie mogą się okresami pojawiać chmury? Szczegóły znajdziecie w naszej cotygodniowej prognozie na weekend.

Kończący się drugi tydzień marca był zdecydowanie spokojniejszy niż kilka ostatnich tygodni. Nie występowały gwałtowne zjawiska pogodowe, a jedynie lokalnie padał śnieg i było dość ślisko. Nocami nadal towarzyszy nam mróz, a w ciągu dnia temperatury nieznacznie przekraczają 5-6 stopni Celsjusza. Rozpoczynający się weekend nie będzie się specjalnie różnił od poprzedzających go dni.

Niewielkie zachmurzenie na wschodzie i południu

Sobota zapowiada się słonecznie w zdecydowanej większości kraju. Będzie to kolejny przyjemny, choć miejscami wciąż chłodny czas w tym roku. W ciągu dnia spodziewamy się zachmurzenia na wschodzie i częściowo na południu kraju. Część modeli pogodowych ponownie sugeruje bezchmurne niebo nad całą Polską. Nieco silniejszy wiatr, do 70 km/h w porywach, pojawi się w Sudetach. Warto wziąć to pod uwagę przy planowaniu górskich wycieczek, W nocy zachmurzenie powinno się utrzymywać jedynie na wschodzie Polski. Nigdzie nie będzie jednak padać.

zachmurzenie opady sobota 12.03.2022
Prognozowane zachmurzenie i opady w sobotę, 12 marca 2022 r. Model: ECMWF

Termometry wskażą do 8 stopni na pograniczu polsko-niemieckim, około 6 na wybrzeżu i częściowo w centrum, a także od 2 do 4 stopni na wschodzie i południowym wschodzie. Lokalnie temperatura taka pojawi się też na Pomorzu Gdańskim. Najchłodniej będzie na południu. W górach, szczególnie w Tatrach i Bieszczadach możliwy całodobowy mróz. Nocą mróz chwyci w całym kraju. Termometry pokażą od -1 do -4 stopni. W górach temperatura spadnie do -8, lokalnie -10 stopni Celsjusza.

temperatura sobota 12.03.2022
Prognozowana temperatura maksymalna w sobotę, 12 marca 2022 r. Model: ECMWF

Kontynuacja słonecznej i stabilnej aury

Ostatni dzień tygodnia będzie bardzo podobny do soboty. Czeka nas więc duża ilość słońca, oraz kontynuacja stabilnej, wyżowej aury. Ponownie niewielkie zachmurzenie może się pojawić jedynie we wschodniej i częściowo centralnej Polsce. Nie będzie jednak ono zbyt duże i dość szybko powinno zanikać. Nie spodziewamy się także żadnych opadów. Nadal nieco silniej może wiać w Sudetach, choć słabiej niż w sobotę. Nocą zachmurzenie ustąpi, co przełoży się na niższe temperatury.

zachmurzenie opady niedziela 13.03.2022
Prognozowane zachmurzenie i opady w niedzielę, 13 marca 2022 r. Model: ECMWF
Grafika ilustracyjna: pixabay.com / opr. własne
Treści zawarte na stronie podlegają prawu autorskiemu. Ponowne wykorzystanie tekstów, grafik, filmów, czy pozostałych komponentów strony w całości, bądź we fragmentach bez podania źródła, lub pisemnej zgody redakcji jest kradzieżą i będzie podstawą do wszczęcia postępowania karnego.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam wirtualną kawę!
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pobierz naszą aplikację Monitor Burz i czytaj newsy z IncusMeteo na swoim telefonie!
pobierz z Google PlayDownload on the App Store

Piotr Karcz

Informatyk z pasji i powołania. Prognosta i synoptyk, miłośnik fotografii i historii.

© 2022 INCUS Group