Do Polski wraca ciepło. Czy wrócą burze?Do Polski wraca ciepło. Czy wrócą burze?

Już w nadchodzący weekend do Polski wraca ciepło, a także możliwe będą kolejne wrześniowe burze. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych dniach termometry pokażą nawet 29 °C !

Po kilku chłodniejszych dniach, już w sobotę w części kraju zrobi się znacznie cieplej. Na zachodzie i południowym – zachodzie, termometry pokażą nawet 26 °C. To zmiana, bo w ostatnim czasie termometry wskazywały nieco niższe wartości. Aktualne dane z modeli numerycznych wskazują na kilkanaście dni z ciepłem. Po niedzieli wrócą także burze.

Ciepły weekend

W sobotę i niedzielę termometry wskażą 25 – 26 °C. W pierwszy dzień weekendu najcieplej będzie na południowym zachodzie i południu. Niedziela przyniesie najwyższe wartości temperatury na południu i południowym – wschodzie. Nie powinno też padać. Pogodę w kraju kształtować będzie układ niskiego ciśnienia. Zapewni on spokojną i stabilną pogodę. Na niebie pojawi się jednak zachmurzenie, przez które przedzierać się będą promienie słońca.

Wraca ciepło. Prognozowana temperatura maksymalna na sobotę.
Wraca ciepło. Prognozowana temperatura maksymalna na sobotę.
Wraca ciepło. Prognozowana temperatura maksymalna na niedzielę.
Wraca ciepło. Prognozowana temperatura maksymalna na niedzielę.

W połowie tygodnia powrócą burze

Bieżąca analiza danych pogodowych wskazuje na pojawienie się burz w okolicach czwartku i piątku. Nie powinny być one jednak zbyt gwałtowne. Głównym zagrożeniem towarzyszącym wrześniowym zjawiskom burzowym będą intensywne opady deszczu. Dodatkowo pojawią się silniejsze porywy wiatru, które mogą przekraczać 70 km / h. Najcieplej będzie w środę. Mieszkańcy województwa lubuskiego i dolnośląskiego zobaczą na swoich termometrach 29 °C!

Wraca ciepło. Prognozowana temperatura maksymalna na środę.
Wraca ciepło. Prognozowana temperatura maksymalna na środę.

Chłodna końcówka tygodnia

Po okresie większego ciepła i stosunkowo spokojnej aury, ostatnie dni tygodnia przyniosą już zdecydowanie niższe wartości temperatury. Przyszłotygodniowy piątek będzie najcieplejszy na Górnym Śląsku i Opolszczyźnie. Tam zobaczymy 27 °C. Najchłodniej będzie na północy – zaledwie 13 °C. Kolejne dni to temperatury oscylujące w okolicach 20 °C. Najchłodniej będzie na północy z kolei najcieplej na południu. Nocami temperatura spadnie jeszcze bardziej – nawet do 6 °C.
Warto pamiętać, że we wrześniu mogą się pojawiać już pierwsze, przygruntowe przymrozki. Póki co, nie widać ich w dalszej perspektywie, jednak lokalnie mogą się już pojawiać.

Grafika ilustracyjna: pixabay.com
Treści zawarte na stronie podlegają prawu autorskiemu. Ponowne wykorzystanie tekstów, grafik, filmów, czy pozostałych komponentów strony w całości, bądź we fragmentach bez podania źródła, lub pisemnej zgody redakcji jest kradzieżą i będzie podstawą do wszczęcia postępowania karnego.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam wirtualną kawę!
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pobierz naszą aplikację Monitor Burz i czytaj newsy z IncusMeteo na swoim telefonie!
pobierz z Google PlayDownload on the App Store

Piotr Karcz

Informatyk z pasji i powołania. Prognosta i synoptyk, miłośnik fotografii i historii.

Dodaj komentarz

© 2022 INCUS Group