Kraków samolot

Nietypowe zdarzenie miało miejsce w Porcie Lotniczym Kraków, gdzie trójka pasażerów w piątek (11.09) goniła samolot na który się spóźnili. Podróżni mieli wcześniej otworzyć drzwi prowadzące na płytę lotniska, a następnie podjąć próbę dotarcia do kołującego już samolotu!

Nietypowe zdarzenie w Porcie Lotniczym im. Jana Pawła II. Kobieta i dwójka mężczyzn mieli w piątek, 11. września, odlecieć z lotniska w Balicach do Rzymu. Przeszli planowo przez kontrolę bezpieczeństwa, jednak w gate stawili się za późno. Samolot był już zamknięty i obsługa, zgodnie z wytycznymi przewoźnika, wycofała podróżnych z rejsu. Ci jednak nie dali za wygraną. Najpierw sforsowali drzwi wyjściowe, a następnie gonili po płycie Portu Lotniczego Kraków kołujący już samolot.

Pasażerowie gonili samolot w Porcie Lotniczym Kraków!

Jak informuje Karpacki Oddział Straży Granicznej, trójka pasażerów w nieuprawniony sposób dostała się na płytę lotniska w stolicy Małopolski. Podróżni mieli także biec w stronę kołującego już samolotu. Zatrzymała ich obsługa lotniska, która przekazała sprawę do ochrony portu i Straży Granicznej. Lot linii Ryanair do Rzymu wystartował bez problemów i bez trójki spóźnialskich na pokładzie. Podróżnym wystawiono mandaty po 100 zł każdy w związku z naruszeniem art. 210 ust. 1 pkt. 5a Ustawy Prawo Lotnicze.

Wysokość mandatu jest niska, ale niestety takie kary przewiduje prawo lotnicze. Wyższe kwoty nie odstraszą jednak pasażerów przed podobnymi sytuacjami, bowiem wiele osób nadal traktuje samolot równorzędnie z pociągiem, czy autobusem. Co więcej, poza pracownikami lotnictwa i pilotami prywatnymi mało kto zna jakikolwiek zapis z prawa lotniczego. Zwiększenie kar nic w tym przypadku by nie zmieniło.

Przypominamy jednocześnie o konieczności wcześniejszego przybycia na lotnisko. W godzinach zwiększonego ruchu, kolejka do kontroli bezpieczeństwa może zająć nawet około godzinę. Później należy udać się do swojego wyjścia, gdzie podróżny przechodzi odprawę odlotową (boarding). Ta w przypadku tanich linii kończy się na 15, a u tradycyjnych i czarterowych linii na około 5 minut przed odlotem. Po tym czasie nie ma już żadnej możliwości aby wejść na pokład.

Treści zawarte na stronie podlegają prawu autorskiemu. Ponowne wykorzystanie tekstów, grafik, filmów, czy pozostałych komponentów strony w całości, bądź we fragmentach bez podania źródła, lub pisemnej zgody redakcji jest kradzieżą i będzie podstawą do wszczęcia postępowania karnego.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam wirtualną kawę!
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pobierz naszą aplikację Monitor Burz i czytaj newsy z IncusMeteo na swoim telefonie!
pobierz z Google PlayDownload on the App Store

Robert Marcinowicz

Blogger lotniczy, pilot, były pracownik obsługi naziemnej, meteorolog z zamiłowania. Autor tekstów o tematyce meteorologicznej, astronomicznej, transportu kosmicznego, klimatologicznej, geologicznej i lotniczej. Synoptyk i nowcaster Sieci Obserwatorów Burz

Dodaj komentarz

© 2022 INCUS Group