Tradycyjnie już, z końcem sierpnia następuje powolna ale znacząca intensyfikacja sezonu huraganów na Atlantyku. W najbliższym czasie pojawiać się może coraz więcej zaburzeń, z których część będzie miała szansę stać się głębokim niżem – burzą tropikalną. Te z kolei mogą przekształcić się w huragany klasyfikowane w pięciostopniowej skali Saffira- Simpsona. Zaburzenie 91L ma duże szanse na wytworzenie cyklonu – burzy tropikalnej.
Obecnie istnieje szansa rozwoju przynajmniej dwóch burz tropikalnych w ciągu najbliższych pięciu dni. Jak wskazują eksperci NHC, w ciągu najbliższych 48 godzin istnieje umiarkowane, 50 procentowe ryzyko rozwoju (organizacji) zaburzenia w burzę tropikalną i aż 80 procentowe ryzyko w perspektywie 5 dniowej. Jeśli faktycznie pojawi się burza tropikalna, dostanie ona imię z zaproponowanej przez NOAA listy.
Zaburzenie 91L. Szansa na powstanie cyklonu
Dziś skupimy się na zaburzeniu 91L. Wykazuje ono sporą szansę na powstanie w najbliższym czasie cyklonu. Jak informuje w swoim komunikacie NHC (Narodowe Centrum Huraganów), w obszarze niskiego ciśnienia znajdującego się 875 mil na wschód od Małych Antyli pojawia się sporo zachmurzenia i burz.

A tak prezentuje się pięciodniowa prognoza na rozwój cyklonu na Atlantyku:

Będziemy na bieżąco przyglądać się sytuacji na Atlantyku. W najbliższym czasie spodziewamy się dużej intensyfikacji aktywności burz tropikalnych. Póki co sezon jest względnie spokojny, ale nie należy go bagatelizować. Nie wykluczone, że już we wrześniu pojawi się pierwszy, silny huragan w tym roku.
Jak wygląda lista imion dla burz tropikalnych?
Jak zawsze, przygotowana została podstawowa lista imion, które nadawane są poszczególnym burzom tropikalnym. Przygotowana została również lista dodatkowa, choć patrząc na powyższe przewidywania ekspertów NOAA i NHC możliwe, że sięganie po nią nie będzie w tym roku konieczne.

Sezon atlantyckich burz tropikalnych, czyli huraganów trwa od 1. czerwca do 30. listopada. Podobnie jak w poprzednich latach, tak i w tym roku będziemy opisywać najciekawsze i najgroźniejsze burze tropikalne, a także powstałe huragany. Zachęcamy do śledzenia naszego serwisu.
Grafika ilustracyjna: windy.com / opr. własne
Treści zawarte na stronie podlegają prawu autorskiemu. Ponowne wykorzystanie tekstów, grafik, filmów, czy pozostałych komponentów strony w całości, bądź we fragmentach bez podania źródła, lub pisemnej zgody redakcji jest kradzieżą i będzie podstawą do wszczęcia postępowania karnego.Śledź nas na Facebooku!
Doceniasz naszą pracę? Postaw nam wirtualną kawę!
