Wiatr, opady i nawet 16 stopni Celsjusza. Prognoza pogody na Sylwestra i Nowy RokWiatr, opady i nawet 16 stopni Celsjusza. Prognoza pogody na Sylwestra i Nowy Rok

Nawet 16 stopni Celsjusza będą mogły pokazać termometry w Sylwestra. Bardzo ciepło jak na tą porę roku będzie także w Nowy Rok. Poza tym pojawią się też opady i silniejszy wiatr, zwłaszcza w północnej części Polski. Gdzie termometry pokażą najwyższą temperaturę? Jaka będzie Sylwestrowa noc i gdzie spodziewać się opadów? Szczegóły znajdziecie w naszej ostatniej w tym roku prognozie pogody na weekend.

Końcówka roku kompletnie nie przypomina zimowej aury. Choć początkowo grudzień był mroźny i śnieżny, tak obecnie nie ma po tym śladu. W ciągu następnych dwóch dni aura przypominać będzie raczej wczesne przedwiośnie aniżeli zimę, która dopiero co się zaczęła. Czy ta prawdziwa, biała i mroźna jeszcze powróci, wyjaśniamy w jednym z naszych ostatnich artykułów. Choć do absolutnego rekordu ciepła powinno nieco zabraknąć, to i tak czekają nas bardzo wysokie temperatury.

Sylwester 2022. Wiatr, opady i 16 stopni Celsjusza

Sobota, czyli tegoroczny Sylwester rozpocznie się od niżu i powiązanego z nim systemu frontów atmosferycznych. Przyniosą one opady na zachodzie, częściowo na południowym- zachodzie i być może na południu Polski, ale przede wszystkim padać będzie w północnej części kraju, lokalnie dość mocno. Nad pozostałą częścią Polski zalegać będzie gruba warstwa zachmurzenia, przez co nie będzie większych szans na przejaśnienia czy chwile ze słońcem. Na Wybrzeżu oraz w górach dodatkowo dokuczać będzie wiatr. W porywach może on osiągać do 90 km/h, choć nie wykluczone, że faktyczne porywy będą jeszcze silniejsze. Do wieczora opady w północnej części kraju zanikną. W Sylwestrową noc, o godzinie 24:00 nigdzie w kraju nie powinno padać. Nadal obecna będzie jednak spora ilość chmur, lokalnie mogą się pojawiać mgły i zamglenia.

zachmurzenie opady sobota 31 grudnia sylwester 2022
Prognozowane zachmurzenie i opady w sobotę, 31 grudnia 2022 r. Model: ECMWF

Termicznie dzień ten nijak nie będzie przypominać zimy. Wraz z napływem ciepłej masy powietrza, na zachodzie- w Wielkopolsce i na Ziemi Lubuskiej termometry pokażą nawet 16 stopni Celsjusza. Ciepło będzie też na Dolnym Śląsku, do 12-14 stopni czy na Pomorzu Zachodnim. Chłodniej będzie na samej północy i w centrum, od 10 do 12 stopni powyżej zera. Najchłodniej będzie z kolei na wschodzie, gdzie termometry wskażą 6-8 stopni Celsjusza. W górach także spodziewamy się dodatniej temperatury. Nocą najcieplej będzie na zachodzie, do 14 stopni, w centrum 10- 12 stopni Celsjusza, a na wschodzie 8-10 stopni. Chłodniej będzie jedynie w Bieszczadach, do 6 kresek powyżej zera.

temperatura sobota 31 grudnia sylwester 2022
Prognozowana temperatura maksymalna w sobotę, 31 grudnia 2022 r. Model: ECMWF

Nowy Rok 2023. Ciepło i wietrznie

Nowy Rok przywitamy kolejną porcją opadów w północnej części Polski. Padać będzie głównie po południu, jednak nie wykluczone, że deszcz pojawi się już wcześniej. Poza tym, na południu możliwe będą niewielkie przejaśnienia i chwile z noworocznym słońcem. Początkowo nadal będzie wietrznie – zarówno na Wybrzeżu jak i w górach. Wiatr będzie mógł osiągać 85-90 km/h. Po południu silniejszy wiatr obecny będzie już tylko w Bieszczadach. Późnym wieczorem i w nocy na północy pojawi się kolejna w ostatnim czasie porcja deszczu, o umiarkowanym natężeniu.

zachmurzenie opady niedziela 1 stycznia
Prognozowane zachmurzenie i opady w niedzielę, 1 stycznia 2023 r. Model: ECMWF

Niedziela będzie także bardzo ciepła. Na Dolnym Śląsku zobaczymy do 16 stopni Celsjusza. Chłodniej będzie na Górnym Śląsku, Lubelszczyźnie czy na Podkarpaciu. Tam termometry wskażą do 10 stopni Celsjusza. Pozostały obszar kraju to temperatura nawet do 14 stopni. Wieczorem ponownie zrobi się chłodniej. W nocy na zachodzie zobaczymy do 12 stopni, w centrum i na północy około 8 stopni, podobnie na południowym- wschodzie. Najchłodniej będzie w Małopolsce i Górnym Śląsku na termometrach zobaczymy od 2 do 6 stopni Celsjusza.

temperatura 1 stycznia 2023
Prognozowana temperatura maksymalna w niedzielę, 1 stycznia 2023 r. Model: ECMWF

Z tego miejsca redakcja IncusMeteo życzy Państwu Szczęśliwego Nowego Roku 2023! Życzymy także dużo uśmiech, pogody ducha i spełnienia marzeń. I mamy nadzieję, że spędzicie z nami kolejne 365 dni. 🙂 

Grafika ilustracyjna: pixabay.com / opr. własne
Treści zawarte na stronie podlegają prawu autorskiemu. Ponowne wykorzystanie tekstów, grafik, filmów, czy pozostałych komponentów strony w całości, bądź we fragmentach bez podania źródła, lub pisemnej zgody redakcji jest kradzieżą i będzie podstawą do wszczęcia postępowania karnego.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam wirtualną kawę!
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pobierz naszą aplikację Monitor Burz i czytaj newsy z IncusMeteo na swoim telefonie!
pobierz z Google PlayDownload on the App Store

Piotr Karcz

Informatyk z pasji i powołania. Prognosta i synoptyk, miłośnik fotografii i historii.

© 2022 INCUS Group