Upalnie i z przelotnymi burzami w części kraju. Prognoza pogody na weekendUpalnie i z przelotnymi burzami w części kraju. Prognoza pogody na weekend

W pierwszy weekend rozpoczynających się wakacji będzie słonecznie i upalnie. Jedynie na zachodzie będziemy mieli do czynienia z przelotnymi burzami. Te z kolei punktowo mogą przynieść intensywne opady deszczu i grad. Gdzie będzie najładniejsza pogoda? Gdzie temperatura będzie najwyższa? Szczegóły znajdziecie w naszej prognozie pogody na weekend.

Mijający tydzień pozwolił nam nieco odpocząć od bardzo wysokich temperatur i burz. Zjawiska te powrócą jednak w weekend – w niemal całym  kraju będzie upalnie, a dodatkowo na zachodzie może zagrzmieć. Noce również będą dość ciepłe, miejscami z temperaturą w okolicach 20 stopni. Czeka nas więc zjawisko tzw. nocy tropikalnych. Trzeba jednak przyznać, że jak na początek tegorocznych wakacji, pogoda będzie do tego idealnie pasować.

Lokalnie upalnie, na zachodzie burze

Pierwszy dzień wakacji będzie w całej Polsce bardzo ciepły. Na niebie mogą się pojawiać chmury, które nieco ograniczą potencjał do występowania bardzo wysokich temperatur. Od rana na zachodzie na pogodę wpływać będzie układ niskiego ciśnienia i strefa zbieżności wiatru. Pojawią się opady deszczu i burze – same opady punktowo mogą być intensywne. Zagrzmieć i popadać będzie mogło także w górach – apelujemy o rozwagę przy planowaniu górskich wędrówek i bieżące monitorowanie sytuacji pogodowej, np. używając aplikacji Monitor Burz. Do wieczora burze i opady powinny zaniknąć, a nad Polską pojawi się więcej przejaśnień. W nocy bez opadów i niemal bezchmurne niebo na terenie całego kraju.

zachmurzenie opady sobota 25 czerwca
Prognozowane zachmurzenie i opady w sobotę, 25 czerwca 2022 r. Model: ECMWF

Sobota będzie bardzo ciepła, za wyjątkiem obszarów górskich i zachodu Polski. Tam termometry pokażą 20 – 24 stopni Celsjusza. 30 – 32 stopnie zobaczymy w Wielkopolsce, częściowo na Pomorzu Zachodnim i Dolnym Śląsku. Na pozostałym obszarze kraju termometry wskażą od 26 stopni na północnym wschodzie, do 28 – 29 kresek w centrum i na północy. Nocą prawie wszędzie temperatura wyniesie 18 – 20 stopni. Chłodniej będzie na południu i południowym wschodzie, 14 – 16 stopni Celsjusza.

temperatura sobota 25 czerwca upał
Prognozowana temperatura maksymalna w sobotę, 25 czerwca 2022 r. Model: ECMWF

Gorąca niedziela

Ostatni dzień tygodnia i drugi dzień wakacji będzie na ogół jeszcze cieplejszy. Przelotnych, słabych opadów spodziewamy się na południowym zachodzie i na ścianie zachodniej. Po południu na Pomorzu Zachodnim będą mogły się rozwinąć burze, przynosząc przede wszystkim punktowe, intensywne opady deszczu, czy grad. Na pozostałym obszarze kraju bez deszczu, ale ponownie z niegroźnymi chmurami. Wieczorem opady zanikną i ponownie pojawi się jeszcze więcej przejaśnień. W nocy nigdzie nie powinno padać.

zachmurzenie opady niedziela 26 czerwca
Prognozowane zachmurzenie i opady w niedzielę, 26 czerwca 2022 r. Model: ECMWF
temperatura niedziela 26 czerwca upał
Prognozowana temperatura maksymalna w niedzielę, 26 czerwca 2022 r. Model: ECMWF
Grafika ilustracyjna: pixabay.com / opr. własne
Treści zawarte na stronie podlegają prawu autorskiemu. Ponowne wykorzystanie tekstów, grafik, filmów, czy pozostałych komponentów strony w całości, bądź we fragmentach bez podania źródła, lub pisemnej zgody redakcji jest kradzieżą i będzie podstawą do wszczęcia postępowania karnego.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam wirtualną kawę!
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pobierz naszą aplikację Monitor Burz i czytaj newsy z IncusMeteo na swoim telefonie!
pobierz z Google PlayDownload on the App Store

Piotr Karcz

Informatyk z pasji i powołania. Prognosta i synoptyk, miłośnik fotografii i historii.

© 2022 INCUS Group