Spokojniej, z mniejszą ilością opadów i ciepło. Prognoza na weekendSpokojniej, z mniejszą ilością opadów i ciepło. Prognoza na weekend

Nadchodzący drugi weekend czerwca przyniesie uspokojenie pogody. Będą mogły pojawiać się jednak słabe burze i opady, głównie na południowym wschodzie i południu Polski. Zjawiska nie będą tak intensywne jak te z czwartku. Będzie też stosunkowo ciepło, choć nie upalnie. Jakie dokładnie będą dwa ostatnie dni tygodnia? Gdzie będzie najcieplej? Szczegóły w naszej cotygodniowej prognozie na weekend.

Po dynamicznej końcówce tygodnia, szczególnie po czwartkowych gwałtownych, dobrze uwodnionych burzach i osiągnięciu po raz pierwszy w tym roku temperatury 30 stopni Celsjusza, nadchodzący weekend będzie zdecydowanie spokojniejszy. Nie grożą nam też żadne upały, choć temperatura powinna być dość przyjemna.

Spokojniej, ale z burzami

Sobota rozpocznie się dość pogodnie. W zdecydowanej większości kraju panować będzie spokojna i słoneczna aura. Po południu pojawią się jednak na ogół niegroźne chmury. Na północnym zachodzie, południowym wschodzie i częściowo na południu mogą się pojawić opady deszczu, a także słabe burze. Największe szanse na wyładowania będą mieli mieszkańcy Podkarpacia. Tam także odsuwające się na wschód opady mogą być punktowo silne. Wieczorem opady i burze zanikną już poza granicami naszego kraju. W nocy sporo przejaśnień, z możliwymi słabymi, przelotnymi opadami na północy Polski.

zachmurzenie opady sobota 11 czerwca
Prognozowane zachmurzenie i opady w sobotę, 11 czerwca 2022 r. Model: ECMWF

Na termometrach do 24-25 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce, a także na Lubelszczyźnie, czy na północy Podkarpacia. W centrum i na północy termometry pokażą 20-22 stopnie. Najchłodniej będzie na południu – od 14 do 18 kresek powyżej zera. W nocy na termometrach zobaczymy do 14 stopni na północy Polski, podobnie będzie w centrum, gdzie termometry pokażą podobne wartości. Najcieplej będzie na krańcach południowo wschodnich, a także w Wielkopolsce czy na Dolnym Śląsku, gdzie termometry pokażą do 16 stopni Celsjusza.

temperatura sobota 11 czerwca
Prognozowana temperatura maksymalna w sobotę, 4 czerwca 2022 r. Model: ECMWF

Przejaśnienia i przelotne opady

W niedzielę przez Polskę wędrować będzie chłodny front atmosferyczny. Początkowo dzień będzie jeszcze dość pogodny. Dość szybko jednak front zaznaczy swoją obecność, przynosząc większe zachmurzenie na terenie całego kraju, a także przelotne opady deszczu. Jest możliwe, że w zasięgu strefy frontowej pojawią się słabe, izolowane burze. W nocy opady możliwe będą na Mazowszu, i także tam może lokalnie zagrzmieć.

zachmurzenie opady niedziela 12 czerwca
niedziela_06_02Prognozowane zachmurzenie i opady w niedzielę, 12 czerwca 2022 r. Model: ECMWF
Grafika ilustracyjna: pixabay.com / opr. własne
Treści zawarte na stronie podlegają prawu autorskiemu. Ponowne wykorzystanie tekstów, grafik, filmów, czy pozostałych komponentów strony w całości, bądź we fragmentach bez podania źródła, lub pisemnej zgody redakcji jest kradzieżą i będzie podstawą do wszczęcia postępowania karnego.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam wirtualną kawę!
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pobierz naszą aplikację Monitor Burz i czytaj newsy z IncusMeteo na swoim telefonie!
pobierz z Google PlayDownload on the App Store

Piotr Karcz

Informatyk z pasji i powołania. Prognosta i synoptyk, miłośnik fotografii i historii.

© 2022 INCUS Group