Silne trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,8 na pograniczu Tadżykistanu i ChinSilne trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,8 na pograniczu Tadżykistanu i Chin

Silne trzęsienie ziemi nawiedziło pogranicze Tadżykistanu i Chin. Jak wynika z dostępnych danych, jego magnituda wyniosła 6,8 w skali Richtera. Do trzęsienia doszło w nocy ze środy na czwartek czasu polskiego. Jego epicentrum znajdowało się 82 km od granicy z Chinami, na głębokości 10 km.

Choć wstępnie trzęsienie ziemi zostało oszacowane na 7,2 w skali Richtera, ostatecznie zostało ono obniżone do magnitudy 6,8. Po głównym uderzeniu pojawiła się seria wstrząsów wtórnych. Póki co nie ma informacji o ofiarach czy szkodach.

Tadżykistan, Chiny: Silne trzęsienie ziemi

Jak podaje chińska państwowa telewizja CCTV powołując się na chińskie centrum do spraw trzęsień ziemi, wstrząs zarejestrowano o godzinie 8:37 czasu lokalnego (czyli o 1:37 czasu Polskiego) na głębokości 10 km. Epicentrum znajdowało się 82 km od granicy z Chinami, a same wstrząsy były mocno odczuwalne w przygranicznych chińskich prowincjach.

Tamtejszy rejon jest dość aktywny sejsmicznie. Tak wygląda mapa zarejestrowanych trzęsień ziemi w ostatnich kilkudziesięciu latach:

Obecnie władze prowadzą inspekcje tuneli, mostów czy wiaduktów w poszukiwaniu uszkodzeń. W niektórych prowincjach wstrzymano ruch pociągów.

Grafika ilustracyjna: pixabay.com / opr. własne
Treści zawarte na stronie podlegają prawu autorskiemu. Ponowne wykorzystanie tekstów, grafik, filmów, czy pozostałych komponentów strony w całości, bądź we fragmentach bez podania źródła, lub pisemnej zgody redakcji jest kradzieżą i będzie podstawą do wszczęcia postępowania karnego.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam wirtualną kawę!
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pobierz naszą aplikację Monitor Burz i czytaj newsy z IncusMeteo na swoim telefonie!
pobierz z Google PlayDownload on the App Store

Piotr Karcz

Informatyk z pasji i powołania. Prognosta i synoptyk, miłośnik fotografii i historii.

© 2022 INCUS Group