Przelotne opady na południu i sporo chmur. Prognoza na weekendPrzelotne opady na południu i sporo chmur. Prognoza na weekend

Pierwsze dni września przywita nas dość typową dla tego miesiąca pogodą. Na południu kraju pojawią się przelotne opady i sporo chmur. Będzie też umiarkowanie ciepło, do 22 stopni Celsjusza. Gdzie będzie najwięcej chmur a gdzie słońca? W którym miejscu temperatura będzie najwyższa? Szczegóły znajdziecie w naszej cotygodniowej prognozie pogody na weekend.

Mijający tydzień był już zdecydowanie spokojniejszy. Rozpoczął się wrzesień, a wraz z nim rozpoczęła się jesień meteorologiczna. Dni będą się robić coraz krótsze i chłodniejsze. Pojawiać się też będzie coraz więcej mgieł. Większa ilość opadów będzie się mogła pojawić dopiero w przyszłym tygodniu. Tymczasem sprawdzamy, co nas czeka w ostatnie dwa dni bieżącego tygodnia.

Sporo przejaśnień i niewiele deszczu

W sobotę aura będzie spokojna. Na niebie obecnych będzie sporo chmur, jednak będzie zza nich wyglądać słońce. Niewielkie, symboliczne opady pojawią się na północy. Padać będzie mogło także na Podkarpaciu, ale i tu nie spodziewamy się dużego opadu. Samo zachmurzenie, które obecne będzie nad Polską będzie zmienne – od dużego do niewielkiego. Rano możliwe będą mgły, a także punktowe przymrozki. Nocą z kolei najwięcej przejaśnień pojawi się w północnej części kraju.

zachmurzenie i opady sobota 3 września
Prognozowane zachmurzenie i opady w sobotę, 3 września 2022 r. Model: ECMWF

Na termometrach zobaczymy maksymalnie 20-22 stopni. Najcieplejsze będą Ziemia Lubuska, Wielkopolska, Dolny Śląsk czy Mazowsze. Chłodniej będzie na północy i północnym- wschodzie, 16-18 stopni Celsjusza. Najchłodniej będzie na południu. W obszarach górskich termometry wskazywać mogą 14-16 stopni. Nocą najcieplej będzie na zachodzie, do 14 kresek. Na pozostałym obszarze kraju zobaczymy 8-12 stopni Celsjusza. Nie wykluczone, że lokalnie przy gruncie temperatura może oscylować w okolicach zera.

temperatura sobota 3 września
Prognozowana temperatura maksymalna w sobotę, 3 września 2022 r. Model: ECMWF

Cieplej i z możliwymi opadami w górach

W niedzielę w kraju pojawi się więcej chmur. Po południu szansa na promienie słońca będzie stosunkowo niewielka, dodatkowo w górach mogą się pojawić opady deszczu. Nad ranem mogą pojawiać się mgły, ograniczające widoczność lokalnie poniżej 200 metrów. W nocy nieco się przejaśni, natomiast słaby deszcz nadal możliwy będzie na obszarach górskich.

zachmurzenie i opady niedziela 4 września 2022
Prognozowane zachmurzenie i opady w niedzielę, 4 września 2022 r. Model: ECMWF
temperatura niedziela 4 września 2022 r.
Prognozowana temperatura maksymalna w niedzielę, 4 września 2022 r. Model: ECMWF
Grafika ilustracyjna:  pixabay.com / opr. własne
Treści zawarte na stronie podlegają prawu autorskiemu. Ponowne wykorzystanie tekstów, grafik, filmów, czy pozostałych komponentów strony w całości, bądź we fragmentach bez podania źródła, lub pisemnej zgody redakcji jest kradzieżą i będzie podstawą do wszczęcia postępowania karnego.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam wirtualną kawę!
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pobierz naszą aplikację Monitor Burz i czytaj newsy z IncusMeteo na swoim telefonie!
pobierz z Google PlayDownload on the App Store

Piotr Karcz

Informatyk z pasji i powołania. Prognosta i synoptyk, miłośnik fotografii i historii.

© 2022 INCUS Group