Przelotne opady, chmury i chłód. Prognoza na weekend.Przelotne opady, chmury i chłód. Prognoza na weekend.

Po wietrznej końcówce tygodnia i wędrówce niżu “Peter”, weekend przyniesie przelotne opady, chmury i chłód. Mocniej wiać może jeszcze na północy Polski, a temperatura nie przekroczy 10 stopni Celsjusza. Szczegóły znajdziecie w naszej cotygodniowej prognozie na weekend.

Kolejny w ostatnim czasie nurkujący układ niskiego ciśnienia przewędrował w czwartek i piątek przez nasz kraj, przynosząc zmianę pogody. W weekend poprawa będzie tylko nieznaczna. Uspokoi się wiatr, a słońce pojawi się jedynie na południu, a także miejscami na północy. Wystąpią także przelotne opady deszczu.

Niewiele słońca i chłód

W sobotę w kraju dominować będzie zachmurzenie. W godzinach popołudniowych jedynie na południe od linii Wrocław – Łódź – Lublin pojawi się słońce i tam chmur będzie stosunkowo mało. Ponadto w północnej części Polski spodziewamy się przelotnych opadów deszczu, a w godzinach porannych także mgieł, głównie na południu. Same opady nie będą intensywne, a raczej przelotne i symboliczne. Na Wybrzeżu nadal dokuczać będzie dość silny wiatr, a na Bałtyku w dalszym ciągu występować będzie sztorm. W nocy opady możliwe będą w północnej Polsce.

Prognozowane zachmurzenie i opady w sobotę, 6 listopada 2021 r. Model: ECMWF
Prognozowane zachmurzenie i opady w sobotę, 6 listopada 2021 r. Model: ECMWF

Termometry w najcieplejszym momencie dnia na południu kraju pokażą 10 stopni Celsjusza, lokalnie możliwe, że będzie nieco cieplej. Również do 10 stopni pojawi się na Wybrzeżu, tam jednak odczucie ciepła będzie znacznie zaniżone przez obecny wiatr. Na pozostałym obszarze kraju na termometrach od 8 do 10 stopni, w górach od 4 do maksymalnie 6. W nocy tam, gdzie zabraknie chmur, temperatura spadnie poniżej 4 stopni, a miejscami nawet w okolice zera. W północnej części, gdzie obecne będzie zachmurzenie, termometry pokażą od 6 do 8 stopni.

Prognozowana temperatura maksymalna w sobotę, 6 listopada 2021 r. Model: ECMWF
Prognozowana temperatura maksymalna w sobotę, 6 listopada 2021 r. Model: ECMWF

Przelotne opady w kraju

W niedzielę początkowo pogodnie będzie jeszcze na południu. Dość szybko pojawią się tam jednak chmury, a w późniejszej części dnia, także przelotne opady. Padać będzie mogło okresami niemal w całym kraju. Największa szansa na deszcz, pojawi się na Wybrzeżu. Tam też opady będą najsilniejsze. Szans na chwile ze słońcem będzie niewiele, późnym popołudniem przejaśnienia mogą wystąpić na Dolnym Śląsku. Wiatr dający się we znaki szczególnie na północy nieznacznie osłabnie, ale nie zaniknie całkowicie. W nocy padać będzie jedynie na Wybrzeżu. Uwaga na nocne mgły, lokalnie w całym kraju.

Prognozowane zachmurzenie i opady w niedzielę, 7 listopada 2021 r. Model: ECMWF
Prognozowane zachmurzenie i opady w niedzielę, 7 listopada 2021 r. Model: ECMWF

Termicznie niedziela będzie bardzo podobna do soboty. Najcieplej będzie na południowym wschodzie – do 12 stopni, czyli tam, gdzie będzie najmniej chmur. Do około 10 zobaczą mieszkańcy Wybrzeża, 6-8 stopni pokażą termometry w centrum, a w górach 4-6 stopni. W nocy w całym kraju 4- 6 stopni, w górach możliwe przymrozki.

Prognozowana temperatura maksymalna w niedzielę, 7 listopada 2021 r. Model: ECMWF
Prognozowana temperatura maksymalna w niedzielę, 7 listopada 2021 r. Model: ECMWF

Grafika ilustracyjna: Krzysztof NiewolnyUnsplash

Treści zawarte na stronie podlegają prawu autorskiemu. Ponowne wykorzystanie tekstów, grafik, filmów, czy pozostałych komponentów strony w całości, bądź we fragmentach bez podania źródła, lub pisemnej zgody redakcji jest kradzieżą i będzie podstawą do wszczęcia postępowania karnego.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam wirtualną kawę!
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pobierz naszą aplikację Monitor Burz i czytaj newsy z IncusMeteo na swoim telefonie!
pobierz z Google PlayDownload on the App Store

Piotr Karcz

Informatyk z pasji i powołania. Prognosta i synoptyk, miłośnik fotografii i historii.

© 2022 INCUS Group