Mgły, chmury i chłód. Prognoza pogody na weekendMgły, chmury i chłód. Prognoza pogody na weekend

Drugi weekend listopada przyniesie typowo jesienną pogodę – mgły, chmury i temperaturę poniżej 10 stopni, a miejscami także przelotny deszcz. To w dużym skrócie czeka nas w ciągu najbliższych dwóch dni. Szczegóły znajdziecie w cotygodniowej prognozie pogody na weekend.

Mijający tydzień w wielu miejscach przyniósł sporo słońca. Dopiero druga połowa tygodnia to pogorszenie się pogody, przelotne opady i chmury. Niestety w nadchodzący weekend bez poprawy. Słońca będzie niewiele, pojawi się sporo utrudniających jazdę mgieł, a temperatury nie będą zachęcać do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Chmury i przelotne opady

W sobotę dominować będzie pochmurna aura. Niewielkie przejaśnienia możliwe będą jedynie w centrum i na południowym wschodzie kraju. Po południu szansa na niewielką ilość promieni słonecznych pojawi się z kolei na Ziemi Lubuskiej. Ponadto, spodziewamy się także przelotnych, niezbyt intensywnych opadów deszczu. Padać będzie w północnej części Polski, a także pod wieczór i w nocy na zachodzie. Pojawią się też mgły. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy.

Prognozowane zachmurzenie i opady w sobotę, 13 listopada 2021 r. Model: ECMWF
Prognozowane zachmurzenie i opady w sobotę, 13 listopada 2021 r. Model: ECMWF

Na termometrach bez rewelacji. Najcieplej będzie na Podkarpaciu, z temperaturą do maksymalnie 8, lokalnie 10 stopni Celsjusza. Na pozostałym obszarze kraju 6-8 stopni. W górach temperatura spadnie poniżej 5 stopni, co warto wziąć pod uwagę przy planowaniu pieszych wędrówek. W nocy w centrum do 6 stopni, na północnym wschodzie do 4, a na zachodzie, i południowym wschodzie możliwy lokalnie lekki mróz.

Prognozowana temperatura maksymalna w sobotę, 13 listopada 2021 r. Model: ECMWF
Prognozowana temperatura maksymalna w sobotę, 13 listopada 2021 r. Model: ECMWF

Mglista i pochmurna niedziela

Ostatni dzień tygodnia nie będzie wcale lepszy od soboty. W kraju panować będzie mglista i pochmurna aura, a szanse na chwile ze słońcem poza lokalnymi przejaśnieniami na południu, niewielkie. Nigdzie jednak nie spodziewamy się opadów deszczu. Ponownie mgły mogą stanowić poważne utrudnienie dla kierowców, zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności na drogach. W nocy także bez opadów, z całkowitym zachmurzeniem i mgłami.

Prognozowane zachmurzenie i opady w niedzielę, 14 listopada 2021 r. Model: ECMWF
Prognozowane zachmurzenie i opady w niedzielę, 14 listopada 2021 r. Model: ECMWF
Prognozowana temperatura maksymalna w niedzielę, 14 listopada 2021 r. Model: ECMWF
Prognozowana temperatura maksymalna w niedzielę, 14 listopada 2021 r. Model: ECMWF
Grafika ilustracyjna: Patrick HendryUnsplash
Treści zawarte na stronie podlegają prawu autorskiemu. Ponowne wykorzystanie tekstów, grafik, filmów, czy pozostałych komponentów strony w całości, bądź we fragmentach bez podania źródła, lub pisemnej zgody redakcji jest kradzieżą i będzie podstawą do wszczęcia postępowania karnego.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam wirtualną kawę!
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pobierz naszą aplikację Monitor Burz i czytaj newsy z IncusMeteo na swoim telefonie!
pobierz z Google PlayDownload on the App Store

Piotr Karcz

Informatyk z pasji i powołania. Prognosta i synoptyk, miłośnik fotografii i historii.

© 2022 INCUS Group