Przejaśnienia, potem opady i silny wiatr. Prognoza pogody na weekendPrzejaśnienia, potem opady i silny wiatr. Prognoza pogody na weekend

Końcówka bieżącego tygodnia początkowo przyniesie przejaśnienia, jednak potem znów pojawią się opady deszczu i silny wiatr. Będziemy mieli więc typową pogodę w kratkę. Zrobi się też chłodniej. Termometry nie pokażą w weekend więcej niż 13/14 stopni Celsjusza. Jaka będzie pogoda w poszczególnych regionach naszego kraju? Szczegóły znajdziecie w naszej prognozie pogody na weekend. 

Mijający tydzień to bardzo duża dynamika w pogodzie w Europie. Cyklon Ciaran przyniósł bardzo silne porywy wiatru, a jego wpływ na pogodę odczuwamy także w naszym kraju. To za jego sprawą pojawiają się opady deszczu czy silny wiatr. W weekend czeka nas kontynuacja dynamicznej aury.

Przejaśnienia, wieczorem lokalne opady

W sobotę pojawią się przejaśnienia. Nad ranem może jeszcze padać w północnej Polsce, jednak dość szybko deszcz opuści nasz kraj. W ciągu dnia pojawią się także liczne przejaśnienia. Najpierw na południu i w centrum, potem na zachodzie i na północy, a pod koniec dnia także we wschodniej Polsce. Wieczorem od zachodu wkroczy jednak kolejna strefa chmur i opadów deszczu. Uspokoi się także wiatr.

przejaśnienia opady silny wiatr weekend
Prognozowane zachmurzenie i opady w sobotę, 4 listopada 2023 r. Model: ECMWF

Na termometrach zobaczymy w najcieplejszym momencie dnia do 12 stopni Celsjusza w południowej i centralnej Polsce , a na krańcach południowo- wschodnich nie wykluczone do 13/14 kresek powyżej zera. Na północy z kolei nieco chłodniej, do 10 stopni Celsjusza. Najchłodniej będzie jednak w górach, gdzie termometry pokażą do 6/8 stopni Celsjusza.

przejaśnienia opady silny wiatr weekend
Prognozowana temperatura maksymalna w sobotę, 4 listopada 2023 r. Model: ECMWF

Deszcz i silny wiatr

W niedzielę powrócą opady deszczu. Najsilniej padać będzie w południowo- wschodniej części kraju. Padać, choć przelotnie będzie też na zachodzie i na północy Polski. Po południu możliwe będą jednak lokalne przejaśnienia. Silny wiatr znów da się we znaki w południowej części kraju. Pory wiatru w górach będą mogły przekraczać 90/100 km/h. W nocy niewielkie opady występować będą w dalszej części w północnej Polsce.

przejaśnienia opady silny wiatr weekend
Prognozowane zachmurzenie i opady w niedzielę, 5 listopada 2023 r. Model: ECMWF

Termometry pokażą tego dnia do 14, lokalnie do 16 stopni na Ziemi Lubuskiej. W Wielkopolsce, na Dolnym Śląsku, częściowo na Kujawach czy na Opolszczyźnie zobaczymy do 14 stopni. W północnej Polsce termometry wskażą do 12 kresek, a na północnym- wschodzie, południu i południowym- wschodzie zobaczymy do 10 stopni powyżej zera. W górach chłodniej, do 6 do 8 stopni. W nocy w zachodniej części kraju do 10/12 stopni, na północy i południu do 10, a na wschodzie do 8. W górach od 2 do kresek powyżej zera, lokalnie możliwe przymrozki.

przejaśnienia opady silny wiatr weekend
Prognozowana temperatura maksymalna w niedzielę, 5 listopada 2023 r. Model: ECMWF
Grafika ilustracyjna: pixabay.com / opr. własne
Treści zawarte na stronie podlegają prawu autorskiemu. Ponowne wykorzystanie tekstów, grafik, filmów, czy pozostałych komponentów strony w całości, bądź we fragmentach bez podania źródła, lub pisemnej zgody redakcji jest kradzieżą i będzie podstawą do wszczęcia postępowania karnego.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam wirtualną kawę!
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pobierz naszą aplikację Monitor Burz i czytaj newsy z IncusMeteo na swoim telefonie!
pobierz z Google PlayDownload on the App Store

Piotr Karcz

Informatyk z pasji i powołania. Prognosta i synoptyk, miłośnik fotografii i historii.

© 2022 INCUS Group