Prognoza pogody na Wszystkich Świętych 2022Prognoza pogody na Wszystkich Świętych 2022

Już jutro, we wtorek 1 listopada 2022, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W ten wyjątkowy czas odwiedzamy groby naszych bliskich. Specjalnie dla Was raz jeszcze sprawdzamy jaka pogoda czeka nas tego dnia w Polsce i jakie będą panować warunki drogowe. 

W poprzednich latach 1 listopada przynosił pogodę w kratkę. Raz ciepło i słońce, innym razem chłód i śnieg. Jak będzie tym razem? Modele pogodowe utrzymują, że opady deszczu mogą się pojawić punktowo w centrum i na północy. Obecne będzie też duże zachmurzenie. Jak na tę porę roku będzie jednak ciepło. Niestety, pojawią się też gęste mgły.

Lokalne opady, mgły i chmury we Wszystkich Świętych 2022

Nad ranem do Polski wkroczy chłodny front atmosferyczny. To on odpowiedzialny będzie za zachmurzenie i opady, które będą się mogły wystąpić w naszym kraju. Największe szanse na deszcz pojawią się wczesnym rankiem na zachodzie, a w późniejszych godzinach na północnym wschodzie. Miejscami nie będzie to typowy deszcz, a skraplająca się mgła. Szansa na przejaśnienia pojawi się na wschodzie kraju. Późnym wieczorem zachmurzenie ustąpi też na zachodzie Polski.

pogoda wszystkich świętych 2022
Prognozowane zachmurzenie i opady we Wszystkich Świętych 2022. Model: ECMWF

Będzie ciepło

Tegoroczny 1 listopada, podobnie jak rok temu, będzie dość ciepły. Najcieplej będzie na południu, gdzie termometry pokażą 18 – 20 stopni Celsjusza. Nieco chłodniej będzie na Ziemi Lubuskiej, południu Wielkopolski, na Ziemi Łódzkiej, Opolszczyźnie czy w końcu na Kielecczyźnie i Lubelszczyźnie. Tam termometry pokażą do 16 stopni Celsjusza. Spory kontrast termiczny będzie na Podkarpaciu, gdzie na południu regionu będzie do 12 – 13 stopni, w północnej części regionu będzie to już do 16 stopni. Im dalej na północ i północny wschód, tym chłodniej. W centrum i na Pomorzu Zachodnim termometry pokażą do 14 stopni, a na Pomorzu, Warmii i Mazurach, czy na Podlasiu będzie to już maksymalnie 12 – 14 stopni. W nocy termometry pokażą od 8 stopni na zachodzie po 10 – 12 stopni na pozostałym obszarze Polski.

Ogólne warunki na drogach będą umiarkowane, szczególnie ze względu na możliwe pojawienie się mgieł ograniczających widoczność. Apelujemy o zdjęcie nogi z gazu i dostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze. 

Grafika ilustracyjna: pixabay.com / opr. własne
Treści zawarte na stronie podlegają prawu autorskiemu. Ponowne wykorzystanie tekstów, grafik, filmów, czy pozostałych komponentów strony w całości, bądź we fragmentach bez podania źródła, lub pisemnej zgody redakcji jest kradzieżą i będzie podstawą do wszczęcia postępowania karnego.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam wirtualną kawę!
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pobierz naszą aplikację Monitor Burz i czytaj newsy z IncusMeteo na swoim telefonie!
pobierz z Google PlayDownload on the App Store

Piotr Karcz

Informatyk z pasji i powołania. Prognosta i synoptyk, miłośnik fotografii i historii.

© 2022 INCUS Group