Prognoza pogody na Wszystkich Świętych 2021Prognoza pogody na Wszystkich Świętych 2021

Już jutro, w poniedziałek 1 listopada 2021, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W ten wyjątkowy czas odwiedzamy groby naszych bliskich. Specjalnie dla Was raz jeszcze sprawdzamy jaka pogoda czeka nas tego dnia w Polsce i jakie będą panować warunki drogowe.

W poprzednich latach 1 listopada przynosił pogodę w kratkę. Raz ciepło i słońce, innym razem chłód i śnieg. Modele pogodowe utrzymują, że pojawią się opady deszczu i w miarę wysokie jak na tę część roku temperatury. Z biegiem dnia strefa opadu wędrować będzie na wschód.

Deszcz i chmury we Wszystkich Świętych 2021

Już w nocy na zachodzie kraju pojawią się chmury, lecz nie przyniosą jeszcze opadów. Z biegiem dnia, zasięg zachmurzenia sięgnie centrum Polski. Pierwsze opady deszczu, pojawią się na zachodzie w godzinach popołudniowych. Nieco później padać już będzie na całej zachodniej ścianie naszego kraju, a także na południu. Słonecznie i dość pogodnie będzie na wschodzie. Tam padać zacznie najwcześniej w Zaduszki.

Prognozowane zachmurzenie i opady na Wszystkich Świętych 2021. Model ECMWF
Prognozowane zachmurzenie i opady na Wszystkich Świętych 2021. Model ECMWF

Wschód o poranku będzie mglisty, z kolei w górach, zwłaszcza w Sudetach i na ich przedgórzu, może dość mocno wiać, miejscami powyżej 70 km/h w porywach. Również na północy porywy mogą przekroczyć miejscami 60 km/h. Popołudniu i wieczorem wiatr zacznie się uspokajać, nadal jednak dość mocno wiać może w Karpatach – w porywach do 70 km/h na przedgórzu.

Będzie ciepło

Mimo chłodnego poranka, jak na początek listopada, temperatura będzie wysoka. Na termometrach zobaczymy nawet 16 stopni Celsjusza, a miejscami być może i więcej. Tak wysoką temperaturę zobaczą mieszkańcy Wielkopolski, Dolnego Śląska, Górnego Śląska czy Małopolski. Nieco chłodniej będzie na północy – Na Pomorzu Zachodnim i Pomorzu Gdańskim, do 14 stopni Celsjusza. Najchłodniej, pomimo braku zachmurzenia będzie we wschodniej połowie Polski, 10- 12 stopni. Chłodno także w górach. Rano w poniedziałek termometry wskażą na wschodzie miejscami poniżej 3 stopni, co może oznaczać marznącą mgłę. Przymrozki, oraz lokalne mrozy możliwe będą także na Podhalu, Kielecczyźnie, oraz na zachodzie Dolnego Śląska.

Prognozowana temperatura maksymalna na Wszystkich Świętych 2021. Model: ECMWF
Prognozowana temperatura maksymalna na Wszystkich Świętych 2021. Model: ECMWF
Treści zawarte na stronie podlegają prawu autorskiemu. Ponowne wykorzystanie tekstów, grafik, filmów, czy pozostałych komponentów strony w całości, bądź we fragmentach bez podania źródła, lub pisemnej zgody redakcji jest kradzieżą i będzie podstawą do wszczęcia postępowania karnego.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam wirtualną kawę!
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pobierz naszą aplikację Monitor Burz i czytaj newsy z IncusMeteo na swoim telefonie!
pobierz z Google PlayDownload on the App Store

Piotr Karcz

Informatyk z pasji i powołania. Prognosta i synoptyk, miłośnik fotografii i historii.

© 2022 INCUS Group