Powrót leniej aury w weekend. Na termometrach nawet 28 stopni Celsjusza!Powrót leniej aury w weekend. Na termometrach nawet 28 stopni Celsjusza!

Przed nami powrót typowo letniej aury! Na termometrach możemy zobaczyć nawet 28 stopni. Gdzie i kiedy będzie najcieplej? Czy możliwe jest pobicie kolejnych rekordów ciepła? Sprawdzamy najnowsze prognozy na najbliższe dni. 

Za nami najcieplejszy przełom marca i kwietnia z rekordowymi temperaturami. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, także 1 kwietnia przyniósł lokalne rekordy temperatury. Najbliższych kilka dni upłynie pod znakiem chłodniejszej aury, jednak w prognozach widać już kolejny spływ bardzo ciepłej masy powietrza zwrotnikowego. Możliwe, że termometry ponownie pokażą bardzo wysokie temperatury. Kiedy i gdzie?

Powrót letniej aury. Na termometrach zobaczymy nawet 28 stopni Celsjusza!

Ponowny napływ ciepłych mas powietrza rozpocznie się już w czwartek. Kolejne dni to ponowny wzrost temperatury powietrza powyżej 20 stopni. Najcieplejsze będą sobota i niedziela, ale to właśnie ostatni dzień tygodnia może przynieść prawdziwy powiew letnich temperatur – na południu kraju termometry będą mogły pokazać nawet 27-28 stopni Celsjusza. Nie są to wartości rekordowe w skali miesiąca, jednak bardzo możliwe jest pobicie lokalnych rekordów temperatury dla danego dnia.

Tak wyglądają aktualne wyliczenia modeli pogodowych na niedzielne popołudnie:

letniej aury 28 stopni
Prognozowana temperatura maksymalna w niedzielę, 6 kwietnia. Model: ECMWF
letniej aury 28 stopni
Prognozowana temperatura maksymalna w niedzielę, 6 kwietnia. Model: ICON- EU

Bardzo ciepły weekend w prognozach. Omówienie wideo

Uwaga! Prezentowane wyliczenia dotyczą nadal dość odległego terminu i mogą ulec zmianie. Może zatem dojść do sytuacji w której prognozowana temperatura będzie zarówno wyższa lub niższa od obecnie prezentowanej przez modele pogodowe. Jedno jest pewne, będzie to kolejny dzień z bardzo wysokimi temperaturami. 

Grafika ilustracyjna:  windy.com / opr. własne
Treści zawarte na stronie podlegają prawu autorskiemu. Ponowne wykorzystanie tekstów, grafik, filmów, czy pozostałych komponentów strony w całości, bądź we fragmentach bez podania źródła, lub pisemnej zgody redakcji jest kradzieżą i będzie podstawą do wszczęcia postępowania karnego.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam wirtualną kawę!
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pobierz naszą aplikację Monitor Burz i czytaj newsy z IncusMeteo na swoim telefonie!
pobierz z Google PlayDownload on the App Store

Piotr Karcz

Informatyk z pasji i powołania. Prognosta i synoptyk, miłośnik fotografii i historii.

© 2022 INCUS Group