Niebezpieczna pogoda w Europie. Mogą się pojawić gwałtowne burze i tornadaNiebezpieczna pogoda w Europie. Mogą się pojawić gwałtowne burze i tornada

W czwartek w Europie może wystąpić niebezpieczna pogoda. Możliwe będą gwałtowne burze czy tornada. Ponadto występować będą silne opady deszczu. Niestety, mogą się też pojawiać szkody materialne. Gdzie pogoda może być najbardziej niebezpieczna? Sprawdzamy najnowsze prognozy.

Pogoda w Europie nie będzie dziś spokojna. Występować będą silne opady deszczu, niewykluczone są także gwałtowne burze, silny wiatr, grad czy tornada. Sprawdzamy, które regiony są najbardziej zagrożone niebezpiecznymi zjawiskami w najbliższych godzinach.

Niebezpieczna pogoda w Europie. Możliwe gwałtowne burze i tornada

W najbliższych godzinach w Europie panować będzie niebezpieczna pogoda. Spodziewane są gwałtowne burze i towarzyszące im, groźne zjawiska pogodowe. Już teraz występują tam miejscami silne opady deszczu powodujące zalania i podtopienia, a w najbliższym czasie sytuacja może się jeszcze pogorszyć. Niestety, warunki pogodowe, jakie mogą występować dziś w sporej części Starego Kontynentu mogą powodować powstawanie licznych szkód materialnych.

Tak to wygląda w wyliczeniach modeli numerycznych:

niebezpieczna pogoda gwałtowne burze tornada
Prognozowane zachmurzenie i opady w czwartek w Europie. Model: ECMWF
niebezpieczna pogoda gwałtowne burze tornada
Prognozowane zachmurzenie i opady w czwartek w Niemczech. Model: ECMWF

Już teraz na terenie Francji pojawiły się pierwsze, potencjalnie groźne superkomórki burzowe:

ESTOFEX ostrzega

Swoje ostrzeżenie, aż drugiego stopnia wydał ESTOFEX. Eksperci zdecydowali się na wydanie wysokiego ostrzeżenia ze względu na ryzyko opadów dużego gradu, silnego wiatru, a także możliwość pojawienia się tornada. Groźna pogoda może wystąpić m.in. w Niemczech, w krajach Beneluksu czy w północnej Francji.

Grafika ilustracyjna: pixabay.com / opr. własne
Treści zawarte na stronie podlegają prawu autorskiemu. Ponowne wykorzystanie tekstów, grafik, filmów, czy pozostałych komponentów strony w całości, bądź we fragmentach bez podania źródła, lub pisemnej zgody redakcji jest kradzieżą i będzie podstawą do wszczęcia postępowania karnego.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam wirtualną kawę!
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pobierz naszą aplikację Monitor Burz i czytaj newsy z IncusMeteo na swoim telefonie!
pobierz z Google PlayDownload on the App Store

Piotr Karcz

Informatyk z pasji i powołania. Prognosta i synoptyk, miłośnik fotografii i historii.

© 2022 INCUS Group