Powiew ciepła, dużo słońca, potem deszcz i burze. Prognoza na Wielkanoc 2024Powiew ciepła, dużo słońca, potem deszcz i burze. Prognoza na Wielkanoc 2024

Wkroczyliśmy w okres Wielkiego Tygodnia. Przed nami powiew ciepła i dużo słońca, a potem deszcz i burze. W tym roku jest szansa na temperatury rzędu nawet 24-25 stopni, niewykluczone, że padnie rekord temperatury dla marca. Jakie będą koleje dni? Co nas czeka w Wielkanoc i w Lany Poniedziałek? Gdzie będzie najcieplej? Szczegóły znajdziecie w naszej specjalnej prognozie na nadchodzące święta.

Pogoda wielokrotnie potrafi nas zaskakiwać swoim obliczem. Wszyscy zgodnie oczekiwali bezchmurnych, słonecznych i ciepłych świąt. W tym roku jest na to bardzo duża szansa! Pojawi się wiele chwil ze słońcem, a temperatury będą zdecydowanie wyższe niż w poprzednich latach. Wielkanoc 2024 będzie bardzo ciepła, z miejscami typowo letnią temperaturą.

Ze względu na okres świąteczny, prognoza na Wielkanoc zastępuje prognozę weekendową.

Wielki Piątek z zachmurzeniem i przelotnymi opadami

W Wielki Piątek dzień rozpoczął się od dużej ilości słońca nad naszym krajem. Z biegiem dnia od zachodu rosnąć będzie zachmurzenie, jednak szansa na opady będzie niewielka. Możliwe, że dzięki wpływowi zachmurzenia piętra wysokiego pojawi się kolejna porcja zjawisk optycznych, takich jak halo słoneczne czy słońca poboczne. Wieczorem i w nocy pojawiać się będą kolejne rozpogodzenia i przejaśnienia.

powiew ciepła burze wielkanoc 2024
Prognozowane zachmurzenie i opady w Poniedziałek Wielki Piątek

Termometry pokażą tego dnia do 16 stopni Celsjusza, lokalnie do 18 kresek powyżej zera. Najcieplej będzie na zachodzie, południu i w centrum. Chłodniej, do 12/14 stopni będzie na krańcach południowych, a także na północy i północnym- wschodzie kraju. W nocy do 6 stopni na północy, do 8 na zachodzie i południowym- zachodzie, a w centrum i na południowym- wschodzie zobaczymy do 10/12 stopni Celsjusza. W rejonie obszarów górskich termometry wskażą do 6/8 stopni powyżej zera.

powiew ciepła burze wielkanoc 2024
Prognozowana temperatura maksymalna w Wielki Piątek

Dużo słońca i bardzo ciepło w Wielką Sobotę

W sobotę czeka nas prawdziwy powiew ciepła. W całym kraju chmur będzie niewiele, a te które się pojawią będą na ogół niegroźne. Na niebie panować będzie wiosenne słońce. Wieczorem nieco chmur pojawi się w zachodniej i północnej Polsce. W nocy zachmurzenie wzrośnie, głównie na południu kraju. Nigdzie nie powinno też padać.

powiew ciepła burze wielkanoc 2024
Prognozowane zachmurzenie i opady w Poniedziałek Wielką Sobotę

Będzie to bez wątpienia bardzo ciepły dzień. Bardzo prawdopodobny jest scenariusz, w którym pada nowy rekord absolutny temperatury dla Marca. Tego dnia na termometrach możliwe będzie nawet 24-25 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie w zachodniej i południowej Polsce. W rejonie obszarów górskich zobaczymy do 18 stopni Celsjusza, a na północy od 18 do 20 stopni. W nocy w północnej części kraju zobaczymy do 10 kresek powyżej zera, podobnie będzie w górach. Na pozostałym obszarze kraju zobaczymy od 12 do aż 14 stopni powyżej zera.

powiew ciepła burze wielkanoc 2024
Prognozowana temperatura maksymalna w Wielką Sobotę

Wielkanoc 2024 – sporo słońca i znów bardzo ciepło

Niedziela Wielkanocna to kolejny dzień z dużą ilością słońca w najbliższym czasie. Chmury występować będą głównie na północy, częściowo na zachodzie i na wschodzie kraju. W centrum i na południu występować będą przejaśnienia. Część modeli pogodowych wskazuje na to, że w godzinach popołudniowych mogą się pojawić opady deszczu, niewykluczone, że zagrzmi. Zjawiska konwekcyjne występować będą w centrum, a w nocy także na wschodzie. Szczegóły pojawią się wraz z prognozą, którą może wydać Sieć Obserwatorów Burz.

powiew ciepła burze wielkanoc 2024
Prognozowane zachmurzenie i opady w Poniedziałek Wielkanoc

Termometry wskażą do 16/18 stopni Celsjusza na zachodzie i północnym- zachodzie, do 20 częściowo na południu, w centrum oraz północy, a na pozostałym obszarze kraju zobaczymy do 22/24 stopni. Ponownie jednak miejscami temperatura może być wyższa. W nocy na północy i zachodzie zobaczymy od 8 do 10 stopni, w centrum do 12, a na południu i południowym- wschodzie od 12 do 14 stopni Celsjusza. Będzie to miejscami bardzo ciepła jak na tę porę roku noc.

powiew ciepła burze wielkanoc 2024
Prognozowana temperatura maksymalna w Wielkanoc

Lany Poniedziałek – opady deszczu i możliwe burze z gradem

W Poniedziałek Wielkanocny od rana panować będzie zachmurzenie. Przejaśnienia występować będą na południowym- wschodzie i miejscami na wschodzie. W godzinach popołudniowych w kraju zaczną się rozwijać chmury kłębiaste, pojawią się też opady deszczu, miejscami intensywne. Spodziewamy się także rozwoju burz z gradem. Do wieczora spora strefa opadów deszczu rozwinie się w południowej i centralnej Polsce. Padać i grzmieć może też na północy. Szczegóły dotyczące rozwoju burz również pojawią się wraz z prognozą, którą może wydać Sieć Obserwatorów BurzW nocy strefa z opadami rozciągać się będzie od Mazur przez Mazowsze po Małopolskę i Podkarpacie. Lokalnie opady mogą być intensywne, wysoko w górach może się pojawić śnieg.

powiew ciepła burze wielkanoc 2024
Prognozowane zachmurzenie i opady w Poniedziałek Wielkanocny

Ostatni dzień świątecznego długiego weekendu to znów wysokie temperatury. Na północy zobaczymy do 18 stopni, na zachodzie do 20/22 stopni Celsjusza, podobnie na południowym- wschodzie kraju. Najcieplej będzie w centrum i na południu, gdzie znów możemy zobaczyć 22/25 stopni Celsjusza, a lokalnie termometry pokażą jeszcze wyższe wartości. W nocy zrobi się chłodniej – w niemal całym kraju termometry pokażą do 10/12 stopni, w górach temperatura spadnie do około 2/4 kresek powyżej zera. Tam też może padać śnieg.

powiew ciepła burze wielkanoc 2024
Prognozowana temperatura maksymalna w Poniedziałek Wielkanocny

Wszystkim czytelnikom i sympatykom życzymy Wesołych Świąt Wielkanocnych! 

Grafika ilustracyjna: pixabay.com / opr. własne
Treści zawarte na stronie podlegają prawu autorskiemu. Ponowne wykorzystanie tekstów, grafik, filmów, czy pozostałych komponentów strony w całości, bądź we fragmentach bez podania źródła, lub pisemnej zgody redakcji jest kradzieżą i będzie podstawą do wszczęcia postępowania karnego.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam wirtualną kawę!
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pobierz naszą aplikację Monitor Burz i czytaj newsy z IncusMeteo na swoim telefonie!
pobierz z Google PlayDownload on the App Store

Piotr Karcz

Informatyk z pasji i powołania. Prognosta i synoptyk, miłośnik fotografii i historii.

© 2022 INCUS Group