Powiew ciepła i przejaśnienia. Prognoza pogody na weekendPowiew ciepła i przejaśnienia. Prognoza pogody na weekend

Przed nami kolejny powiew ciepła, a przejaśnienia. Temperatury jak na początek kwietnia będą bardzo wysokie, mogące osiągać nawet 28-29 stopni Celsjusza. Gdzie dokładnie spodziewać się najwyższych temperatur? W których regionach pojawi się najwięcej słońca? Szczegóły znajdziecie, jak zawsze w naszej cotygodniowej prognozie pogody na weekend. 

Mijający tydzień początkowo przyniósł ochłodzenie. Teraz jednak ponownie napływa do naszego kraju bardzo ciepła masa powietrza, która sprawi, że w weekend w południowo- zachodniej Polsce będziemy mieli bardzo wysokie, letnie temperatury. Najcieplejsza będzie niedziela, choć powyżej 20 stopni pokażą termometry na zachodzie już w sobotę. A jak będzie w pozostałych regionach?

Coraz cieplej z przelotnymi opadami w sobotę

W sobotę deszcz może się pojawić na krańcach wschodnich, a także południowo- wschodnich, być może także tam pojawią się słabe burze, na co wskazują obecnie prognozy. Już teraz apelujemy o rozwagę do planujących górskie wyprawy w Tary czy w Bieszczady, aby zwrócili uwagę na możliwe warunki pogodowe. Na pozostałym obszarze kraju deszcz jeśli się pojawi to będzie słaby. Niewykluczone przejaśnienia. Do wieczora opady zanikną, pojawi się jeszcze więcej chwil ze słońcem. W nocy bez opadów z licznymi przejaśnieniami.

powiew ciepła weekend prognoza
Prognozowane zachmurzenie i opady w sobotę, 6 kwietnia 2024 r. Model: ECMWF

Termometry pokażą tego dnia od 20 do 22 stopni w zachodniej i południowo- zachodniej Polsce, w centrum, na wschodzie i na południu z wyłączeniem obszarów górskich będzie do 18 stopni Celsjusza, a na północy i północnym- wschodzie od 10 do 14/16 stopni. Najchłodniej będzie nad samym Bałtykiem. W górach zobaczymy od 10 do 14 stopni Celsjusza. Nocą na termometrach zobaczymy do 12/14 stopni na zachodzie, około 8/10 w centrum, a na wschodzie i południu od 4 do 8 stopni. Lokalnie temperatura wzrośnie do 10 stopni Celsjusza.

powiew ciepła weekend prognoza
Prognozowana temperatura maksymalna w sobotę, 6 kwietnia 2024 r. Model: ECMWF

Przejaśnienia i letnie temperatury w niedzielę

Ostatni dzień tygodnia upłynie przede wszystkim pod znakiem bardzo wysokiej temperatury. W niedzielę także pojawiać się będą przejaśnienia. Słaby deszcz może się pojawić wieczorem na północnym- zachodzie Polski. Poza tym w nocy w sporej części naszego kraju nadal występować będą przejaśnienia. Nie spodziewamy się tego dnia groźnych zjawisk pogodowych. Nieco mocniej może powiać w północnej części kraju, jednak wiatr w porywach nie powinien przekraczać 50-60 km/h.

powiew ciepła weekend prognoza
Prognozowane zachmurzenie i opady w niedzielę, 6 kwietnia 2024 r. Model: ECMWF

Najcieplejszym regionem Polski będzie południowy- zachód Polski czyli teren woj. dolnośląskiego i lubuskiego. To tam na termometrach zobaczymy 27/29 stopni Celsjusza, a lokalnie może być jeszcze cieplej, z temperaturą do 30 stopni Celsjusza. Na północy termometry pokażą do 22 stopni, podobnie na południu. Im dalej na wschód, tym chłodniej. W centrum zobaczymy do 20/22 stopni, a na wschodzie, południowym- wschodzie oraz na północnym- wschodzie zobaczymy od 16 do 18 stopni Celsjusza. W nocy na południowym- zachodzie termometry wskażą do 14/16 stopni, podobnie będzie w centrum. Na północnym- zachodzie i na północy zobaczymy na termometrach od 10 do 12 stopni. Na wschodzie termometry pokażą od 8 do 10 kresek powyżej zera.

powiew ciepła weekend prognoza
Prognozowana temperatura maksymalna w niedzielę, 6 kwietnia 2024 r. Model: ECMWFPrognozowana temperatura maksymalna w niedzielę, 6 kwietnia 2024 r. Model: ECMWF
Grafika ilustracyjna: pixabay.com /opr. własne
Treści zawarte na stronie podlegają prawu autorskiemu. Ponowne wykorzystanie tekstów, grafik, filmów, czy pozostałych komponentów strony w całości, bądź we fragmentach bez podania źródła, lub pisemnej zgody redakcji jest kradzieżą i będzie podstawą do wszczęcia postępowania karnego.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam wirtualną kawę!
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pobierz naszą aplikację Monitor Burz i czytaj newsy z IncusMeteo na swoim telefonie!
pobierz z Google PlayDownload on the App Store

Piotr Karcz

Informatyk z pasji i powołania. Prognosta i synoptyk, miłośnik fotografii i historii.

© 2022 INCUS Group