Zmiana w pogodzie. Chłodniej, w weekend możliwe burze Zmiana w pogodzie. Chłodniej, w weekend możliwe burze

Przed nami zmiany w pogodzie. Zrobi się chłodniej, a w weekend mogą powrócić burze. Gdzie termometry pokażą najniższe, a gdzie najwyższe wartości temperatury? Które regiony mogą być narażone na kolejne wiosenne burze? Sprawdzamy najnowsze prognozy na kolejne dni.

Za nami niezwykle ciepły okres w pogodzie w naszym kraju. W wielu miejscach temperatura przekroczyła 25 stopni w cieniu, otarliśmy się także o granicę upału i jego rekordowo wczesne wystąpienie. Teraz czeka nas pogoda zdecydowanie bardziej typowa dla kwietnia. Co dokładnie mówią prognozy?

Zmiana w pogodzie. Chłodniej, możliwe burze

Najbliższe dni to wyraźnie chłodniejsza aura. Choć termometry będą mogły wskazywać nawet nieco ponad 20 stopni, nie wszędzie tak będzie. Zdecydowanie najchłodniej będzie na północy, z kolei na południu temperatura będzie najwyższa. W weekend mogą się natomiast pojawić burze z silniejszymi opadami deszczu, a nawet gradem. Lokalnie dokuczać też będzie silny wiatr.

W piątek przez północną Polskę przewędruje strefa opadów deszczu, które tylko miejscami będą silniejsze. Już teraz, po kilku dniach z ciepłą aurą, sytuacja pożarowa w polskich lasach uległa znacznemu pogorszeniu. Tak wygląda prognoza zachmurzenia i opadów piątek, sobotę oraz niedzielę:

zmiana w pogodzie burze
Prognozowane zachmurzenie i opady w najbliższych dniach. Model: ECMWF

Na animacji bardzo dobrze widać wspomniane wcześniej opady. Deszcz pojawi się w piątek, następnie padać będzie i w sobotę i w niedzielę. Jak wynika z aktualnych prognoz, mogą się pojawić burze. O szczegółach będziemy jeszcze informować w naszej prognozie pogody na cały weekend.

zmiana w pogodzie burze
Prognozowana temperatura w najbliższych dniach. Model: ECMWF

Tak o zmianach na najbliższe dni pisze Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej:

Pogoda na najbliższe dni. Wideo

Grafika ilustracyjna: pixabay.com / opr. własne
Treści zawarte na stronie podlegają prawu autorskiemu. Ponowne wykorzystanie tekstów, grafik, filmów, czy pozostałych komponentów strony w całości, bądź we fragmentach bez podania źródła, lub pisemnej zgody redakcji jest kradzieżą i będzie podstawą do wszczęcia postępowania karnego.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam wirtualną kawę!
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pobierz naszą aplikację Monitor Burz i czytaj newsy z IncusMeteo na swoim telefonie!
pobierz z Google PlayDownload on the App Store

Piotr Karcz

Informatyk z pasji i powołania. Prognosta i synoptyk, miłośnik fotografii i historii.

© 2022 INCUS Group