Front, opady i burze możliwe w Lany Poniedziałek. Gdzie?Front, opady i burze możliwe w Lany Poniedziałek. Gdzie?

Przed nami Wielkanoc i zapowiadana fala ocieplenia, jednak już w Lany Poniedziałek może się pojawić kolejny front, opady deszczu oraz burze. Niewykluczone, że pojawi się także silny wiatr oraz opady gradu. Gdzie można się spodziewać takiej pogody? Sprawdzamy najnowsze wyliczenia modeli pogodowych.

Wielkanoc będzie bardzo ciepła – to już nie ulega wątpliwości. Niewiadomym jest jeszcze, czy pył saharyjski, który dotrze do Polski nie przeszkodzi wzrostom temperatury. Możliwe jest jednak, że w sobotę lub niedzielę padnie nowy, rekord absolutny ciepła dla marca. Z kolei Lany Poniedziałek wrócą opady deszczu i burze.

Front, opady i burze w Lany Poniedziałek

Pierwsze opady pojawią się w godzinach popołudniowych. Z biegiem dnia front wędrować będzie dalej, w głąb kraju. Wraz z nim wędrować będą opady deszczu, których będzie przybywać. Coraz więcej wskazuje także na to, że tego dnia pojawią się kolejne burze, być może z gradem. Do wieczora deszcz i burze dotrą do centrum, a we wtorkowy poranek opady opuszczą nasz kraj.

front burze lany poniedziałek
Prognozowane opady i burze w Lany Poniedziałek. Model: ECMWF

Jaka pogoda w Wielkanoc?

Przed nam jeszcze kilka aktualizacji modeli pogodowych, jednak już teraz zachęcamy do zapoznania się z materiałem wideo przygotowanym przez Pawła Błaszkowskiego:

Grafika ilustracyjna: windy.com / opr. własne
Treści zawarte na stronie podlegają prawu autorskiemu. Ponowne wykorzystanie tekstów, grafik, filmów, czy pozostałych komponentów strony w całości, bądź we fragmentach bez podania źródła, lub pisemnej zgody redakcji jest kradzieżą i będzie podstawą do wszczęcia postępowania karnego.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam wirtualną kawę!
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pobierz naszą aplikację Monitor Burz i czytaj newsy z IncusMeteo na swoim telefonie!
pobierz z Google PlayDownload on the App Store

Piotr Karcz

Informatyk z pasji i powołania. Prognosta i synoptyk, miłośnik fotografii i historii.

© 2022 INCUS Group