Ostrzeżenie przed silnym wiatrem na niedzielę i noc z niedzieli na poniedziałek (6 i 6/7.02.2022)Ostrzeżenie przed silnym wiatrem na niedzielę i noc z niedzieli na poniedziałek (6 i 6/7.02.2022)

W nocy z niedzieli na poniedziałek (6/7.02) przez Polskę przechodzić będzie front chłodny, związany z obszarem niżowym znad centralnej części Półwyspu Skandynawskiego. Wraz z jego wędrówką, przez nasz kraj przemknie także płytka zatoka niskiego ciśnienia, w obrębie której mogą pojawić się konwekcyjne opady deszczu, deszczu ze śniegiem i samego śniegu, a miejscami także krupy śnieżnej. Dodatkowo nasili się wiatr, który na wybrzeżu popołudniu w niedzielę, oraz na południu, zachodzie i w centrum w nocy z niedzieli na poniedziałek, osiągnie miejscami w porywach do 80 km/h. W górach porywy przekroczą 100 km/h, w najwyższych partiach Sudetów podmuchy mogą dojść do 140 km/h. Mocno wiać będzie również w poniedziałkowy poranek, jednak wiatr będzie się stopniowo uspokajał.

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem na niedzielę i noc z niedzieli na poniedziałek (6 i 6/7.02.2022)
Ostrzeżenie przed silnym wiatrem na niedzielę i noc z niedzieli na poniedziałek (6 i 6/7.02.2022)

Ostrzeżenie zostało przygotowane przez zespół prognostyczny Sieci Obserwatorów Burz

Grafika ilustracyjna: pixabay.com / opr. własne

Treści zawarte na stronie podlegają prawu autorskiemu. Ponowne wykorzystanie tekstów, grafik, filmów, czy pozostałych komponentów strony w całości, bądź we fragmentach bez podania źródła, lub pisemnej zgody redakcji jest kradzieżą i będzie podstawą do wszczęcia postępowania karnego.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam wirtualną kawę!
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pobierz naszą aplikację Monitor Burz i czytaj newsy z IncusMeteo na swoim telefonie!
pobierz z Google PlayDownload on the App Store

Piotr Karcz

Informatyk z pasji i powołania. Prognosta i synoptyk, miłośnik fotografii i historii.

© 2022 INCUS Group