Ostrzeżenie pogodowe Sieci Obserwatorów Burz przed intensywnymi opadami śnieguOstrzeżenie pogodowe Sieci Obserwatorów Burz przed intensywnymi opadami śniegu

W najbliższych dniach Polska dostanie się pod wpływ uwodnionego niżu, przemieszczającego się znad basenu Morza Śródziemnego. W zderzeniu z chłodną masą powietrza, która zalega nad naszym krajem, pojawią się kilkudniowe, intensywne opady śniegu. Pierwsza porcja białego puchu wystąpi w nocy z piątku na sobotę na południu i wschodzie. Przeważnie spadnie w ciągu nocy około 10-20 cm śniegu, lokalnie więcej. W kolejnych dniach spodziewamy się dalszego ciągu opadów.

Opady mogą powodować lokalne utrudnienia czy braki w dostawach prądu. Apelujemy o rozwagę i śledzenie kolejnych komunikatów.

prognoza zagrożeń alert pogodowy intensywne opady śniegu
Ostrzeżenie pogodowe przed intensywnymi opadami śniegu

Komunikat wydany został przez zespół prognostyczny Sieci Obserwatorów Burz. 

Grafika ilustracyjna: / opr. własne
Treści zawarte na stronie podlegają prawu autorskiemu. Ponowne wykorzystanie tekstów, grafik, filmów, czy pozostałych komponentów strony w całości, bądź we fragmentach bez podania źródła, lub pisemnej zgody redakcji jest kradzieżą i będzie podstawą do wszczęcia postępowania karnego.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam wirtualną kawę!
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pobierz naszą aplikację Monitor Burz i czytaj newsy z IncusMeteo na swoim telefonie!
pobierz z Google PlayDownload on the App Store

Piotr Karcz

Informatyk z pasji i powołania. Prognosta i synoptyk, miłośnik fotografii i historii.

© 2022 INCUS Group