Ostrzeżenie pogodowe przed silnym wiatrem na 27.01.2022Ostrzeżenie pogodowe przed silnym wiatrem na 27.01.2022

Już w nocy ze środy na czwartek rozpocznie się dynamiczny (trwający kilka dni) okres w pogodzie, o którym już w naszych publikacjach wspominaliśmy. Najsilniejszych porywów spodziewamy się na wybrzeżu. Wiatr może tam osiągać porywy powyżej 90 km/h (lokalnie ponad 100 km/h). W głębi kraju (obszar żółty) wiatr będzie słabszy, jego prędkość w porywach może nieznacznie przekraczać 80 km/h.

Razem z silnym wiatrem pojawią się też intensywne opady deszczu, deszczu ze śniegiem i samego śniegu. Przy takim połączeniu warunków mogą pojawiać się zamiecie i zawieje śnieżne ograniczające widoczność. Apelujemy o zachowanie ostrożności, zwłaszcza na drogach!

Możliwe będą utrudnienia komunikacyjne, szkody materialne czy przerwy w dostawach energii elektrycznej. Prosimy o udostępnienie ostrzeżenia, tak żeby każdy, kto powinien się o nim dowiedzieć, miał szansę się z nim zapoznać.

Apogeum wichur spodziewamy się w sobotę i niedzielę, kiedy w kraju w porywach wiatr może przekraczać 100 km/h. Zachęcamy do śledzenia komunikatów i informacji, które będą pojawiać się na profilu facebookowym Sieci Obserwatorów Burz, twtitterze i na stronie internetowej.

Ostrzeżenie pogodowe przed silnym wiatrem na 27.01.2022
Ostrzeżenie pogodowe przed silnym wiatrem na 27.01.2022
Ostrzeżenie przygotował zespół prognostyczny Sieci Obserwatorów Burz
Grafika ilustracyjna: pixabay.com / opr. własne
Treści zawarte na stronie podlegają prawu autorskiemu. Ponowne wykorzystanie tekstów, grafik, filmów, czy pozostałych komponentów strony w całości, bądź we fragmentach bez podania źródła, lub pisemnej zgody redakcji jest kradzieżą i będzie podstawą do wszczęcia postępowania karnego.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam wirtualną kawę!
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pobierz naszą aplikację Monitor Burz i czytaj newsy z IncusMeteo na swoim telefonie!
pobierz z Google PlayDownload on the App Store

Piotr Karcz

Informatyk z pasji i powołania. Prognosta i synoptyk, miłośnik fotografii i historii.

© 2022 INCUS Group