Ostrzeżenie przed silnym wiatrem na 28.01.2022Ostrzeżenie przed silnym wiatrem na 28.01.2022

Pogoda w dalszym ciągu nie daje nam spokoju. Podobnie jak czwartek, również piątek będzie wietrzny, głównie na wybrzeżu i w górach, gdzie lokalne porywy sięgną ponad 100 km/h. Silny wiatr da się również we znaki na nizinach, zwłaszcza na zachodzie i w centrum kraju, gdzie porywy przekroczą miejscami 80 km/h. Podczas przechodzenia opadów i stref konwekcji możliwe będą jeszcze silniejsze, lokalne podmuchy. Opady przybiorą niemal każdą, możliwą o tej porze roku postać – deszczu, deszczu ze śniegiem, samego śniegu, miejscami także krupy. To dodatkowo utrudni i tak już ciężkie warunki na drogach.

Wiatr może powodować szkody materialne, głównie w drzewostanie, sieci energetycznej, czy poszyciach dachowych. Łamane gałęzie mogą powodować dodatkowe straty. Spodziewamy się licznych przerw w dostawach prądu. Będzie to jednak wstęp do silniejszej wichury, jaka czeka nas w weekend.

Zachęcamy do śledzenia komunikatów i informacji, które będą pojawiać się na  profilu Sieci Obserwatorów Burz i na stronie internetowej.

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem na 28.01.2022
Ostrzeżenie przed silnym wiatrem na 28.01.2022
Ostrzeżenie przygotował zespół prognostyczny Sieci Obserwatorów Burz.
Treści zawarte na stronie podlegają prawu autorskiemu. Ponowne wykorzystanie tekstów, grafik, filmów, czy pozostałych komponentów strony w całości, bądź we fragmentach bez podania źródła, lub pisemnej zgody redakcji jest kradzieżą i będzie podstawą do wszczęcia postępowania karnego.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam wirtualną kawę!
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pobierz naszą aplikację Monitor Burz i czytaj newsy z IncusMeteo na swoim telefonie!
pobierz z Google PlayDownload on the App Store

Piotr Karcz

Informatyk z pasji i powołania. Prognosta i synoptyk, miłośnik fotografii i historii.

© 2022 INCUS Group