Ocieplenie w przyszłym tygodniu w Polsce. Na termometrach prawie 30 stopni CelsjuszaOcieplenie w przyszłym tygodniu w Polsce. Na termometrach prawie 30 stopni Celsjusza

Modele pogodowe coraz śmielej wskazują na możliwe, spore ocieplenie w przyszłym tygodniu w Polsce. Na termometrach zobaczymy prawie 30 stopni Celsjusza. Niestety, opadów będzie nadal niewiele, a te, które mogą się pojawić będą najpewniej pochodzenia konwekcyjnego (burzowego). Co zatem dokładnie czeka nas w kolejnym tygodniu maja? Sprawdzamy.

Najbliższy tydzień to możliwe, silniejsze ocieplenie, podczas którego termometry wskażą prawie 30 stopni Celsjusza. Opadów będzie jednak niewiele. Jeśli się  pojawią, to najpewniej będą to opady związane z przechodzącymi burzami. Te najczęściej są punktowo intensywne i stosunkowo krótkotrwałe. Cały czas występuje wysokie, a miejscami ekstremalne zagrożenie pożarowe w lasach.

Ocieplenie w przyszłym tygodniu. Na termometrach prawie 30 stopni Celsjusza

Najnowsze wyliczenia modeli pogodowych wskazują, że przyszły tydzień może przynieść spore ocieplenie w Polsce. Nadal będzie mało opadów, co tylko pogorszy coraz trudniejszą sytuację hydrologiczną. Wracając jednak do temperatur – całkiem możliwe, że termometry pokażą niemal 30 stopni Celsjusza. To nadal wstępne wyliczenia, dlatego należy mieć to jeszcze na uwadze. Będziemy wracać do tematu na łamach IncusMeteo.

ocieplenie w Polsce 30 stopni
Prognozowana temperatura w przyszłym tygodniu

Kiedy spadnie deszcz, do kiedy przymrozki?

Zapraszamy do zapoznania się z nową prognozą wideo od Pawła Błaszkowskiego, w której odpowiada na pytanie kiedy spadnie deszcz, oraz do kiedy występować będą przymrozki.

Grafika ilustracyjna: pixabay.com / opr. własne
Treści zawarte na stronie podlegają prawu autorskiemu. Ponowne wykorzystanie tekstów, grafik, filmów, czy pozostałych komponentów strony w całości, bądź we fragmentach bez podania źródła, lub pisemnej zgody redakcji jest kradzieżą i będzie podstawą do wszczęcia postępowania karnego.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam wirtualną kawę!
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pobierz naszą aplikację Monitor Burz i czytaj newsy z IncusMeteo na swoim telefonie!
pobierz z Google PlayDownload on the App Store

Piotr Karcz

Informatyk z pasji i powołania. Prognosta i synoptyk, miłośnik fotografii i historii.

© 2022 INCUS Group