Incus Meteo

Za nami miesiąc prób, testowego pisania i sprawdzenia jak w rzeczywistości będzie wyglądało tworzenie treści i łączenie naszego życia codziennego. Po prawie dwóch latach planowania i przymiarek, prezentujemy Wam nasz projekt – Incus Meteo! Portal właśnie teraz, 20. września o godzinie 20:00 rusza!

To najbardziej ambitny projekt jaki w ostatnim czasie rozpoczęliśmy. Tak o Incus Meteo mówią jego twórcy i jednocześnie członkowie stowarzyszenia Sieć Obserwatorów Burz, którzy powołali do życia ten portal. Jest efektem ponad dwuletniego planowania i miesiąca okresu rozruchowego. Od końca sierpnia trwały testy, uczyliśmy się także pisania prasówek tak, aby były jak najbardziej przyswajalne i odpowiednio indeksowane. Z drugiej strony jednak trzeba to robić umiejętnie – bez nachalnego wciskania wykrzykników, budowania zdań w tabloidowym stylu, czy też używając poprawnej polszczyzny i jak najmniejszej ilości dziennikarskiego slangu. Dziś, 20. września, próby dobiegły końca i oddajemy w Wasze ręce nasz nowy produkt!

Incus Meteo rusza!

Koniec czekania! Po trzech tygodniach od pierwszej, oficjalnej zapowiedzi, oddajemy w Wasze ręce portal informacyjny Incus Meteo. Jest to pierwszy projekt pod marką Incus. Od połowy listopada dołączy do niego stricte lotniczy portal o nazwie Incus Aviation. Oba są polskojęzycznymi, polskimi portalami tematycznymi, związanymi z Siecią Obserwatorów Burz.

Pierwsze plany odnośnie powołania projektu Incus to 2018 rok. Początkowo miał inną formę, jednak ostatecznie nabrał kształtów jako portal informacyjny. Nie byłby jednak samowystarczalny, gdyby skupił się tylko na krajowej, czy europejskiej meteorologii. Z tego też powodu postanowiliśmy dodać także informacje o klęskach żywiołowych ze świata, o astronomii i lotach kosmicznych, lotnictwie, trzęsieniach ziemi, wulkanach i klimacie. Do tego poruszamy tematy okołometeorologiczne, takie jak zmiany pór roku, występowanie grzybów, czy geneza zmiany koloru liści jesienią. Ogólnie rzecz mówiąc, chcemy pomóc Wam lepiej zrozumieć otaczający nas świat i wytłumaczyć zachodzące wokół nas zjawiska.

Kolejny, ale inny od reszty

Portali tematycznych o meteorologii jest wiele. Także w Polsce działa ich kilka. Niestety spora część z nich, także tych największych, stała się bardziej tabloidami niż źródłem rzetelnej informacji. Wiele ze stron poświęconych pogodzie, klimatowi czy klęską żywiołowym jest także zbyt techniczna – pisana pod konkretnego odbiorcę, a niekoniecznie dla ogółu. Nie uważamy tego za złą cechę, doceniamy takie portale. Nasza filozofia jest jednak nieco inna. Chcemy docierać do zwykłego odbiorcy, który nie jest pasjonatem meteorologii, czy zawodowym geologiem. Tak jak Sieć Obserwatorów Burz swój sukces zawdzięcza prostocie połączonej z rzetelnością i pasją, tak i my chcemy zbudować podobne grono odbiorców. Osoby, które mogą być zainteresowane tematem, ale nie są jednocześnie pasjonatami.

Na naszym portalu nie zawsze znajdziecie informacje z ostatniej chwili. Choć liczy się szybkość informacji, w pędzie ku przebiciu się na jedynkę, często ucieka rzetelne sprawdzenie tematu. Z tego też powodu wiele stron internetowych, także tych wiodących, przeładowana jest krzykliwymi nagłówkami, mylącymi wstępami, hasłami typu SZOK, MASAKRA i NIESAMOWITE! Podobnie jak w Sieci Obserwatorów Burz najpierw weryfikujemy, później publikujemy. Z tego też powodu nie znajdziecie niestety u nas relacji na żywo, czy informacji o tornadzie kwadrans po jego potencjalnym przejściu. Zanim napiszemy o trąbie powietrznej, czekamy na zdjęcia szkód, analizujemy skany radarowe i prognozy numeryczne. Dopiero po tym mówimy o tym co mogło wystąpić.

Nasze motto to Pogoda dla Każdego! Można je jednak jeszcze rozbudować o człon Rzetelnie i Prosto. Tacy właśnie chcemy dla Was być – otwarci, rzetelni i zrozumiali!

Treści zawarte na stronie podlegają prawu autorskiemu. Ponowne wykorzystanie tekstów, grafik, filmów, czy pozostałych komponentów strony w całości, bądź we fragmentach bez podania źródła, lub pisemnej zgody redakcji jest kradzieżą i będzie podstawą do wszczęcia postępowania karnego.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam wirtualną kawę!
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pobierz naszą aplikację Monitor Burz i czytaj newsy z IncusMeteo na swoim telefonie!
pobierz z Google PlayDownload on the App Store

Robert Marcinowicz

Blogger lotniczy, pilot, były pracownik obsługi naziemnej, meteorolog z zamiłowania. Autor tekstów o tematyce meteorologicznej, astronomicznej, transportu kosmicznego, klimatologicznej, geologicznej i lotniczej. Synoptyk i nowcaster Sieci Obserwatorów Burz

Dodaj komentarz

© 2022 INCUS Group