Cieplej i mniej opadów. Prognoza na weekendCieplej i mniej opadów. Prognoza na weekend

Ostatni weekend września przyniesie ocieplenie, a także mniej opadów. Po okresie chłodu teraz czeka nas poprawa pogody. Słupki rtęci poszybują do góry, pojawi się też więcej chwil ze słońcem. Jakie dokładnie będą sobota i niedziela? Szczegóły w naszej prognozie weekendowej.

Mijający tydzień był iście jesienny – ze sporą ilością opadów i pierwszym tej jesieni głębokim niżem, który przyniósł kolejną porcję deszczu z sinym wiatrem. Teraz czeka nas jednak krótkie ocieplenie.

Poprawa pogody i mniej opadów

W sobotę pogoda zacznie się stopniowo poprawiać. Początkowo możliwe będą jeszcze przelotne opady deszczu, jednak nie powinny być one intensywne. Na terenie całego kraju zalegać będzie warstwa chmur, zza których co jakiś czas wyglądać będzie słońce. W nocy bez opadów. Uwaga na możliwe mgły.

Prognozowane zachmurzenie i opady w sobotę, 25 września 2021 r. Model: ECMWF
Prognozowane zachmurzenie i opady w sobotę, 25 września 2021 r. Model: ECMWF

Na termometrach do 21 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku, na Pomorzu do 16-17 stopni, a na południu 16-18. Na pozostałym obszarze kraju temperatura wahać się będzie między 18 a 20 stopni. W nocy najchłodniej na Pomorzu, około 10 kresek, na pozostałym obszarze Polski 14-16 stopni. Chłodno także w górach. Nie spodziewamy się przymrozków

Prognozowana temperatura maksymalna w sobotę, 25 września 2021 r. Model: ECMWF
Prognozowana temperatura maksymalna w sobotę, 25 września 2021 r. Model: ECMWF

Dość pogodna niedziela

Ostatni dzień mijającego tygodnia rozpocznie się od mgieł. Według dostępnych danych, największe zamglenie ma być obecne w zachodniej, północnej i centralnej Polsce. Mgły powinny jednak dość szybko ustąpić. W ciągu dnia czeka nas więcej przejaśnień niż w sobotę, szczególnie na południowym zachodzie i zachodzie kraju. Nigdzie też nie powinno już padać, uspokoi się także wiatr. Możliwe, że w nocy od zachodu wkroczy strefa umiarkowanych opadów deszczu. Poza zachodem, nigdzie indziej nie powinno jednak padać.

Prognozowane zachmurzenie i opady w niedzielę, 26 września 2021 r. Model: ECMWF
Prognozowane zachmurzenie i opady w niedzielę, 26 września 2021 r. Model: ECMWF

Na termometrach zobaczymy jeszcze wyższą wartość temperatury. Najcieplej będzie na Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku, Pomorzu Zachodnim oraz częściowo na Opolszczyźnie i Górnym Śląsku. Tam termometry pokażą do 22-23 stopni Celsjusza. Chłodniej będzie na północ od linii Szczecin-Poznań-Rzeszów, tam termometry pokażą od 16 do maksymalnie 20 stopni Celsjusza. Im dalej na północ, tym będzie chłodniej. Nocą od 6 stopni na północnym wschodzie, do 14-16 na Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku, na Mazowszu czy Lubelszczyźnie.

Prognozowana temperatura maksymalna w niedzielę, 26 września 2021 r. Model: ECMWF
Prognozowana temperatura maksymalna w niedzielę, 26 września 2021 r. Model: ECMWF
Grafika ilustracyjna: pixabay.com
Treści zawarte na stronie podlegają prawu autorskiemu. Ponowne wykorzystanie tekstów, grafik, filmów, czy pozostałych komponentów strony w całości, bądź we fragmentach bez podania źródła, lub pisemnej zgody redakcji jest kradzieżą i będzie podstawą do wszczęcia postępowania karnego.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam wirtualną kawę!
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pobierz naszą aplikację Monitor Burz i czytaj newsy z IncusMeteo na swoim telefonie!
pobierz z Google PlayDownload on the App Store

Piotr Karcz

Informatyk z pasji i powołania. Prognosta i synoptyk, miłośnik fotografii i historii.

© 2022 INCUS Group