Po dość pogodnym tygodniu, w nadchodzący weekend czekają nas chłód, chmury i lokalnie przelotne opady śniegu. Temperatura w ciągu dnia nie przekroczy 2-3 stopni Celsjusza. Same opady, które pojawią się na południu nie spowodują przyrostu pokrywy śnieżnej. Na drogach, szczególnie rankiem i w nocy może być ślisko. Szczegóły znajdziecie w naszej cotygodniowej prognozie na weekend.

Mijający tydzień to typowa wyżowa pogoda. Mało chmur, bardzo dużo słońca, ale i nocne przymrozki, a miejscami, szczególnie na południu także mróz poniżej -5 stopni Celsjusza. Nadchodzący weekend pod względem temperatury nie będzie zbyt łaskawy, choć jest to typowe dla początku marca.

Chmury i opady

W sobotę spora część kraju znajdzie się w zasięgu zachmurzenia i przelotnych opadów śniegu. Część modeli sugeruje, że zachmurzenie obecne będzie jedynie w południowej części Polski. Możliwe, że jednak będzie go więcej, także na północy. Opady możliwe będą głównie na Dolnym Śląsku, na Opolszczyźnie, na Górnym Śląsku, w Małopolsce czy lokalnie na Ziemi Łódzkiej i Mazowszu. Opady nie będą intensywne, choć drogi mogą być śliskie. Nocą opady zanikną, pojawi się też nieco przejaśnień.

opady sobota 5.03.2022
Prognozowane zachmurzenie i opady w sobotę, 5 marca 2022 r. Model: ECMWF

Na termometrach zobaczymy na zachodzie do 2- 3 stopni Celsjusza. Im dalej na wschód, tym będzie chłodniej. Tam termometry pokażą około zera stopni. Mróz trzymać będzie w górach. Tam temperatura wahać się będzie od -2 stopni do nawet -5, -6 stopni Celsjusza w Tatrach. Nocą w całym kraju chwyci mróz. Najchłodniej będzie w górach, od -6 do nawet -10 stopni. Na pozostałym obszarze kraju temperatura będzie się wahać od -2 do -4 stopni Celsjusza.

temperatura sobota 5.03.2022
Prognozowana temperatura maksymalna w sobotę, 5 marca 2022 r. Model: ECMWF

Możliwe przejaśnienia

Niedziela rozpocznie się od przejaśnień. Ponownie, część modeli sugeruje niewielkie zachmurzenie jedynie na południu Polski, natomiast pozostałe zakładają, że chmury obecne będą na terenie niemal całego kraju. Opady, jeśli w ogóle wystąpią, to właśnie na południu i będą miały symboliczny wymiar. W nocy rozpogodzi się na północy.

opady 6.03.2022
Prognozowane zachmurzenie i opady w niedzielę, 6 marca 2022 r. Model: ECMWF
Grafika ilustracyjna: pixabay.com / opr. własne
Treści zawarte na stronie podlegają prawu autorskiemu. Ponowne wykorzystanie tekstów, grafik, filmów, czy pozostałych komponentów strony w całości, bądź we fragmentach bez podania źródła, lub pisemnej zgody redakcji jest kradzieżą i będzie podstawą do wszczęcia postępowania karnego.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam wirtualną kawę!
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pobierz naszą aplikację Monitor Burz i czytaj newsy z IncusMeteo na swoim telefonie!
pobierz z Google PlayDownload on the App Store

Piotr Karcz

Informatyk z pasji i powołania. Prognosta i synoptyk, miłośnik fotografii i historii.

© 2022 INCUS Group