burze w polsce 25.04.2022Burze pojawiły się w Polsce. Grzmi na Podkarpaciu i na Lubelszczyźnie

Sezon burzowy na dobre zaczyna się rozpędzać w naszym kraju. Po zaskakujących dla wielu zimowych burzach związanych z nurkującymi, głębokimi niżami czas na wiosenne, silniejsze zjawiska. Gdzie jeszcze dziś mogą pojawić się burze w Polsce? 

Zasadniczy sezon burzowy trwa w Polsce od kwietnia do września. Same burze mogą jednak pojawiać się przez cały rok. W najbliższych miesiącach obserwować będziemy wzrost aktywności burz. Trzeba jednak przyznać, że tegoroczne, zimowe burze były bardzo aktywne elektrycznie.

Gdzie w Polsce znajdują się burze?

Jak informuje w swoich profilach społecznościowych Sieć Obserwatorów Burz, pierwsze dzisiejsze burze pojawiły się na Podkarpaciu i na Lubelszczyźnie. Niosą one intensywne opady deszczu, a także grad. Z w kolejnych godzinach burz może być więcej.

Możecie śledzić aktualną lokalizację burz i opadów na stronach Sieci Obserwatorów Burz (tutaj) lub za pomocą aplikacji Monitor Burz dostępnej na urządzenia z systemem operacyjnym Android.

W jakich regionach może jeszcze zagrzmieć?

Dziś burze mogą występować na południowym- wschodzie Polski. Warto zajrzeć do przygotowanej przez wspomnianą Sieć Obserwatorów Burz prognozę na dzień dzisiejszy.


Warto śledzić aktualną pozycję burz i opadów w Polsce. Dzięki temu można się łatwo przygotować na to co może przynieść przechodząca burza.

Grafika ilustracyjna: pixabay.com / opr. własne
Treści zawarte na stronie podlegają prawu autorskiemu. Ponowne wykorzystanie tekstów, grafik, filmów, czy pozostałych komponentów strony w całości, bądź we fragmentach bez podania źródła, lub pisemnej zgody redakcji jest kradzieżą i będzie podstawą do wszczęcia postępowania karnego.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam wirtualną kawę!
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pobierz naszą aplikację Monitor Burz i czytaj newsy z IncusMeteo na swoim telefonie!
pobierz z Google PlayDownload on the App Store

Piotr Karcz

Informatyk z pasji i powołania. Prognosta i synoptyk, miłośnik fotografii i historii.

© 2022 INCUS Group