Burze i spore ochłodzenie. Prognoza pogody na weekendBurze i spore ochłodzenie. Prognoza pogody na weekend

Pierwszy weekend sierpnia przyniesie burze i spore ochłodzenie. Po kolejnej fali upałów jaka nawiedziła Polskę, wędrujący na wschód chłodny front atmosferyczny wyprze gorące powietrze poza granice kraju. Zanim to nastąpi, w centrum i na wschodzie może zagrzmieć. Szczegóły znajdziecie w naszej prognozie pogody na weekend.

Mijający tydzień to powrót bardzo wysokich temperatur. W czwartek termometry pokazywały na zachodzie i północnym zachodzie nawet 35 stopni Celsjusza. Lokalnie było cieplej. Nie inaczej będzie w piątek, choć na północnym zachodzie zaznaczać się już będzie chłodny front atmosferyczny.

Burze także w sobotę

W nocy z piątku na sobotę front dotrze do centrum kraju. Padać i grzmieć może na wschód od linii Katowice – Łódź – Warszawa. Burze, choć będą zanikać, mogą nieść jeszcze intensywny opad deszczu i silny wiatr, miejscami nie wykluczony drobny grad. W ciągu dnia front będzie dalej wędrować na wschód, wypychając gorącą, zwrotnikową masę powietrza. Do wieczora burze i opady powinny niemal wszędzie zaniknąć. W nocy padać może jeszcze na Podkarpaciu.

zachmurzenie opady sobota 6 sierpnia
Prognozowane zachmurzenie i opady w sobotę, 6 sierpnia 2022 r. Model: ECMWF

Na termometrach spore zróżnicowanie. Przed frontem atmosferycznym, na południowym wschodzie, termometry mogą pokazać 30 stopni Celsjusza, a lokalnie więcej. W obrębie, gdzie znajdować się będzie front, zanotujemy 16 – 18 stopni Celsjusza. Za frontem na pozostałym obszarze kraju zobaczymy 20 – 24 stopnie. Chłodniej będzie także na Wybrzeżu, 16 – 18 stopni oraz w obszarach górskich. W Tatrach temperatura może spaść poniżej 15 stopni. Nocą będzie już zdecydowanie chłodniej. Na ogół termometry pokażą 12 – 14 stopni Celsjusza. Cieplej będzie jedynie na południowym wschodzie, do 16, 17 stopni Celsjusza.

temperatura sobota 6 sierpnia
Prognozowana temperatura maksymalna w sobotę, 6 sierpnia 2022 r. Model: ECMWF

Spore ochłodzenie

Niedziela będzie już spokojna, bez opadów czy burz. Na niebie pojawią się chmury, zza których okazjonalnie wyglądać będzie słońce. Największe szanse na przejaśnienia będą mieli częściowo mieszkańcy południowej i południowo wschodniej Polski. Nocą bez większych zmian. Na niebie nadal obecnych będzie sporo chmur, ale lokalnie pojawią się też przejaśnienia.

zachmurzenie opady niedziela 7 sierpnia
Prognozowane zachmurzenie i opady w niedzielę, 7 sierpnia 2022 r. Model: ECMWF
Grafika ilustracyjna: pixabay.com / opr. własne
Treści zawarte na stronie podlegają prawu autorskiemu. Ponowne wykorzystanie tekstów, grafik, filmów, czy pozostałych komponentów strony w całości, bądź we fragmentach bez podania źródła, lub pisemnej zgody redakcji jest kradzieżą i będzie podstawą do wszczęcia postępowania karnego.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam wirtualną kawę!
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pobierz naszą aplikację Monitor Burz i czytaj newsy z IncusMeteo na swoim telefonie!
pobierz z Google PlayDownload on the App Store

Piotr Karcz

Informatyk z pasji i powołania. Prognosta i synoptyk, miłośnik fotografii i historii.

© 2022 INCUS Group