Bardzo ciepły piątek. Termometry pokażą do 15 stopni CelsjuszaBardzo ciepły piątek. Termometry pokażą do 15 stopni Celsjusza

Przed nami bardzo ciepły piątek. Ponownie termometry pokażą wysokie jak na ten miesiąc wartości, do 15 stopni Celsjusza. Kiedy dokładnie zrobi się tak ciepło? W których regionach będzie najcieplej? Czy ocieplenie będzie trwałe? Sprawdzamy najnowsze prognozy.

Przed nami kolejna fala lutowego ciepła. Wiele osób pyta czy to już początek wiosny – pierwsze oznaki widać w przyrodzie. Jak wynika z prognoz długoterminowych pogoda może nas jeszcze zaskoczyć – zarówno chłodem jak i śniegiem. Już jutro termometry mogą pokazać nawet 15 stopni Celsjusza.

Bardzo ciepły piątek. Na termometrach nawet 15 stopni Celsjusza

Do Polski ponownie zaczęła napływać ciepła masa powietrza. Jak wynika z najnowszych wyliczeń modeli pogodowych, ocieplenie najsilniejsze będzie w zachodniej, południowo- zachodniej i częściowo północno- zachodniej Polsce. W czwartek termometry mogą pokazać pokażą do 12 – 13 stopni Celsjusza, a w piątek termometry mogą wskazać nawet 14-15 stopni powyżej zera.

Tak wyglądają najnowsze prognozy dwóch popularnych modeli pogodowych – GFS oraz ECMWF na piątek:

ciepły piątek 15 stopni
Bardzo ciepły piątek. Prognozowana temperatura wg. modelu ECMWF
ciepły piątek 15 stopni
Bardzo ciepły piątek. Prognozowana temperatura wg. modelu GFS

W sobotę zrobi się już chłodniej, a termometry pokażą maksymalnie do 10, lokalnie 12 stopni Celsjusza. Kolejne dni to powrót chłodniejszych mas powietrza – temperatura z trudem będzie przekraczać 10 stopni Celsjusza.

Które regiony będą najcieplejsze? Mapa temperatur

 

Grafika ilustracyjna: pixabay.com/ opr. własne
Treści zawarte na stronie podlegają prawu autorskiemu. Ponowne wykorzystanie tekstów, grafik, filmów, czy pozostałych komponentów strony w całości, bądź we fragmentach bez podania źródła, lub pisemnej zgody redakcji jest kradzieżą i będzie podstawą do wszczęcia postępowania karnego.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam wirtualną kawę!
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pobierz naszą aplikację Monitor Burz i czytaj newsy z IncusMeteo na swoim telefonie!
pobierz z Google PlayDownload on the App Store

Piotr Karcz

Informatyk z pasji i powołania. Prognosta i synoptyk, miłośnik fotografii i historii.

© 2022 INCUS Group