Alerty pogodowe przed intensywnymi opadami śniegu i opadami marznącymiAlerty pogodowe przed intensywnymi opadami śniegu i opadami marznącymi

Sieć Obserwatorów Burz wydała ostrzeżenie pogodowe przed intensywnymi opadami śniegu i opadami marznącymi. Czytamy w nim że:

W nocy z czwartku na piątek i w piątek spodziewane są intensywne opady śniegu, a na południowym- wschodzie śniegu z deszczem i samego śniegu. Lokalnie może spaść do 15 cm białego puchu, jednak możliwe, że miejscami będzie go jeszcze więcej.

Na południowym wschodzie (obszar oznaczony niebieską linią przerywaną) opady mogą mieć charakter marznący, co zdecydowanie zwiększy ryzyko wystąpienia gołoledzi. Opady mogą powodować szkody materialne – przerwy w dostawach prądu, poważne utrudnienia komunikacyjne czy opóźnienia komunikacji miejskiej, kolei oraz lotniczej. Do kierowców apelujemy o szczególną ostrożność i rozwagę.
alert pogodowy
Ostrzeżenie pogodowe Sieci Obserwatorów Burz
Swoje ostrzeżenie pogodowe wydał także Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Uwzględnia on dodatkowo mróz w północnej części Polski. Czytamy w nim że:
Prognozowane są opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm do 15 cm. Dodatkowo prognozowane są opady, okresami o natężeniu umiarkowanym, marznącego deszczu oraz mżawki powodujące gołoledź. Na północy z kolei temperatura minimalna spadnie w nocy miejscami do -15°C. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od -6°C do -4°C.
alerty pogodowe imgw
Alerty pogodowe IMGW przed mrozem i opadami. Źródło: IMGW
Grafika ilustracyjna: pixabay.com / opr. własne
Treści zawarte na stronie podlegają prawu autorskiemu. Ponowne wykorzystanie tekstów, grafik, filmów, czy pozostałych komponentów strony w całości, bądź we fragmentach bez podania źródła, lub pisemnej zgody redakcji jest kradzieżą i będzie podstawą do wszczęcia postępowania karnego.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam wirtualną kawę!
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pobierz naszą aplikację Monitor Burz i czytaj newsy z IncusMeteo na swoim telefonie!
pobierz z Google PlayDownload on the App Store

Piotr Karcz

Informatyk z pasji i powołania. Prognosta i synoptyk, miłośnik fotografii i historii.

© 2022 INCUS Group