Rekord temperatury w grudniu w Hiszpanii. Tak ciepło jeszcze nie byłoRekord temperatury w grudniu w Hiszpanii. Tak ciepło jeszcze nie było

W Hiszpanii, w południowo- wschodniej części kraju padł rekord temperatury w grudniu. Tak ciepło w tym miesiącu jeszcze nie było odkąd prowadzone są pomiary. Jak informuje krajowa agencja meteorologiczna, AEMET, we wtorek (12 grudnia 2023 r.) termometry pokazały aż 29,9 stopnia Celsjusza. Dotychczasowy rekord został pobity o 4,9 stopnia Celsjusza.

Tak ciepło w Hiszpanii w grudniu jeszcze nie było. Dotychczasowy rekord został pobity aż o 4,9 st. Celsjusza, co jest bardzo dużą wartością. Niezwykle ciepło było wzdłuż południowego i wschodniego wybrzeża kraju.

Rekord temperatury w grudniu w Hiszpanii

Tak ciepło w Hiszpanii w grudniu jeszcze nie było. W miniony wtorek w Maladze termometry pokazały 29,9 stopnia Celsjusza, tym samym bijąc dotychczasowy rekord temperatury. Jak się jednak okazuje bardzo wysokie temperatury notowane były nie tylko w Maladze.

Tak wysokie temperatury o tej porze roku to kolejny dowód na to, że zmiany klimatu przyśpieszają i mają realny wpływ na nasze życie, a w wielu przypadkach także na nasze zdrowie. Pobicie rekordu temperatury było by dużo mniej prawdopodobne, gdyby nie występowały zmiany klimatyczne. Jak dodał Ruben del Campo, Hiszpanię dotknęła jedna z najcieplejszych mas powietrza w tym punkcie grudnia.

A co czeka w kolejnych dniach Polskę?

W kolejnych dniach czeka nas krótkie ochłodzenie, a następnie zdecydowanie więcej dynamiki w pogodzie. W weekend spodziewamy się silnego wiatru mogącego osiągać 80-90 km/h na Wybrzeżu, a nie wykluczone, że lokalnie porywy osiągną nawet 100 km/h. O szczegółach piszemy w naszym artykule:

Silny wiatr pod koniec tygodnia w Polsce. Gdzie może się pojawić ?

Grafika ilustracyjna: twitter.com / opr. własne
Treści zawarte na stronie podlegają prawu autorskiemu. Ponowne wykorzystanie tekstów, grafik, filmów, czy pozostałych komponentów strony w całości, bądź we fragmentach bez podania źródła, lub pisemnej zgody redakcji jest kradzieżą i będzie podstawą do wszczęcia postępowania karnego.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam wirtualną kawę!
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pobierz naszą aplikację Monitor Burz i czytaj newsy z IncusMeteo na swoim telefonie!
pobierz z Google PlayDownload on the App Store

Piotr Karcz

Informatyk z pasji i powołania. Prognosta i synoptyk, miłośnik fotografii i historii.

© 2022 INCUS Group