sierpień 2020

Ostatnie dni września i początek października przyniosą zmienną temperaturę, kolejne opady deszczu i stosunkowo niewiele słońca. Nieco cieplej zrobi się pod koniec tygodnia, gdzie na termometrach zobaczymy do 24 *C. Niestety, chwil ze słońcem będzie stosunkowo niewiele, W weekend możliwe będą silniejsze porywy wiatru. Jak będą wyglądały poszczególne dni? Zachęcamy do zapoznania się z naszą prognozą.

Poniedziałek przyniesie tylko początkowo przejaśnienia i chwile ze słońcem. W ciągu dnia wzrastać będzie ilość zachmurzenia. Na południu i południowym wschodzie możliwe będą opady deszczu, miejscami intensywne. Na termometrach od 8 do 12 *C na Dolnym Śląsku. Do 16 *C pokażą termometry na północy, północnym zachodzie i wschodzie. Najcieplej będzie na południowym wschodzie, gdzie temperatura poszybuje do 19 *C. Lokalnie, temperatury mogą być nieco wyższe. Dodatkowo wieczorem na południowym zachodzie i częściowo południu pojawić się mogą mgły i zamglenia.

We wtorek dalej będziemy się znajdować pod wpływem wypełniającego się niżu, który wkroczy do nas z południowego wschodu. Sprowadzi on wysokie sumy opadu na południu kraju. Na północy i w centrum Polski mogą pojawiać się przejaśnienia, tam też będzie najcieplej 17-18*C, na południu kraju 12*C, najchłodniej w górach – jedynie 8*C.

Środa zapowiada się jako niemal wierna kopia wtorku – opady na południu kraju (głównie na południowym wschodzie), 18*C w północnej i zachodniej części kraju, a 6-10*C na krańcach południowo- wschodnich.

Spokojny środek tygodnia

Czwartek będzie nieco bardziej pogodny, szczególnie w środkowej i północnej Polsce, tam dużo przejaśnień. Przelotne opady mogą pojawić się jedynie na południowym wschodzie i na wschodzie kraju, ale nie powinny być intensywne. Najcieplej na zachodzie gdzie termometry pokażą 18*C, chłodniej w centrum, tam 12*C, w górach 8-10*C.

Piątek upłynie nam pod znakiem frontu i opadów. Najwięcej deszczu spodziewamy się na zachodzie, ale w całym kraju może przelotnie padać. Będzie też chłodniej, temperatura będzie się wahać między 12-16*C w całym kraju.

W weekend cieplej

W sobotę nadejdzie lekkie ocieplenie, najcieplej na Śląsku, gdzie temperatura wyniesie 20*C, reszta kraju 16-18*C. Pochmurno, ale z przejaśnieniami. Wieczorem na wschodzie, w górach i na północy kraju mogą pojawić się przelotne opady deszczu.

W niedzielę spodziewamy się wielu przejaśnień, ale i dość intensywnego deszczu głównie w szerokim pasie centralnym kraju od Gdańska po Śląsk, szczególnie w rejonie Łodzi. Na wschód od linii Gdańsk-Katowice będzie ciepło – nawet 24*C, w górach 16*C. Na zachodzie temperatura spadnie do 12-14*C.

Prognoza orientacyjna na tydzień 28. września – 4. października. Opracowanie: Sieć Obserwatorów Burz

Prognozę przygotował zespół synoptyczny Sieci Obserwatorów Burz

Treści zawarte na stronie podlegają prawu autorskiemu. Ponowne wykorzystanie tekstów, grafik, filmów, czy pozostałych komponentów strony w całości, bądź we fragmentach bez podania źródła, lub pisemnej zgody redakcji jest kradzieżą i będzie podstawą do wszczęcia postępowania karnego.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam wirtualną kawę!
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pobierz naszą aplikację Monitor Burz i czytaj newsy z IncusMeteo na swoim telefonie!
pobierz z Google PlayDownload on the App Store

Robert Marcinowicz

Blogger lotniczy, pilot, były pracownik obsługi naziemnej, meteorolog z zamiłowania. Autor tekstów o tematyce meteorologicznej, astronomicznej, transportu kosmicznego, klimatologicznej, geologicznej i lotniczej. Synoptyk i nowcaster Sieci Obserwatorów Burz

Dodaj komentarz

© 2022 INCUS Group