Prognoza tygodniowa: 25.04-01.05.2022Prognoza tygodniowa: 25.04-01.05.2022
Wiatr w dalszym ciągu nie będzie dawać się we znaki. W nocy padać będzie na Pomorzu, Kujawach czy północnej części Mazowsza. Na wschodzie i północy temperatury w okolicy zera. W centrum i na zachodzie około 2-3 stopni Celsjusza. Cieplej jedynie na południu – tam do 5 stopni powyżej zera.

W czwartek rano, ten sam ogon frontu atmosferyczny, należącego do niżu znad Środkowej Rosji, będzie znajdował się na krańcach południowej Polski. Tam ponownie mieszkańcy Śląska, Małopolski i Podkarpacia lokalnie, przez pierwszą część dnia, mogą spodziewać się słabych opadów deszczu i mżawek. Temperatury w całym kraju jeszcze niższe niż w środę. W większości regionów słupki rtęci nie wskażą więcej aniżeli 10/11 stopni. Wiatr słaby, niemalże nie odczuwalny.

Piątek to kolejny dzień tygodnia, w którym na aurę w kraju będzie wpływał układ niskiego ciśnienia. Na szczęście, tak płytkie niże, ze swojej strony nie psują jakoś specjalnie pogody. Tak będzie i tym razem. Symbolicznie pokropić może na Pomorzu, Kujawach i Suwalszczyźnie, a także w województwie mazowieckim. Na pozostałym obszarze bez opadów. Temperatury w najcieplejszym momencie dnia wskażą odpowiednio od 11 do 13 stopni Celsjusza we wschodniej, częściowo południowej Polsce, przez 13/14 kresek częściowo na południowym- zachodzie i  częściowo w centrum, po 15, a nawet 16 stopni w pasie województw zachodnich. Wiatr nie odczuwalny.

 

Sobota to przeplatanka chmur, słońca i przelotnych opadów, które mogą pojawiać się punktowo w całym kraju, ale będą słabe i przelotne (Najdłużej utrzymywać będą się w górach i na wschodzie). Poranek zapowiada się umiarkowanie ciepły, gdyż termometry wskażą od 5-6 stopni na północy kraju (4 stopnie na wybrzeżu) po nawet 10 stopni Celsjusza na południu. Chłodno będzie jedynie w górach, tam miejscami zaledwie 2-3 stopnie powyżej zera. W ciągu dnia wyraźnie się ociepli, a najwyższej temperatury możemy spodziewać się na zachodzie, gdzie spodziewamy się nawet 16 stopni Celsjusza. Na południu, północy i w centrum kraju na termometrach zobaczymy 13-14 stopni, a najchłodniej będzie na północnym wschodzie, tam jedynie 10 stopni.

 

Niedziela to kolejny pochmurny dzień z przejaśnieniami i opadami – choć te ostatnie tym razem będą już znacznie bardziej intensywne, niż w sobotę. Najwyższych sum opadu spodziewamy się w pasie od Pomorza przez Wielkopolskę po Sudety – tam też możliwe będą burze o czym w razie potrzeby będziemy pisać w prognozie burzowej. Mocniej padać może również na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu, ale przelotne i słabe opady mogą pojawiać się w całym kraju. Zaraz po wschodzie słońca termometry wskazywać będą od 8 do 10 stopni w całym kraju, jednie na Ziemi Lubuskiej może być nieco cieplej. Temperatura będzie równie wyrównana również w południe, gdzie w przeważającej części Polski termometry wskażą 14-16 stopni Ce4lsjusza. Chłodniej będzie przy wschodniej granicy, w górach, na pomorzu i w województwie łódzkim, gdzie termometry pokażą 12-14 stopni.

 

Prognoza tygodniowa: 25.04-01.05.2022
Prognoza tygodniowa: 25.04-01.05.2022
Grafika ilustracyjna: Pixabay.com
Treści zawarte na stronie podlegają prawu autorskiemu. Ponowne wykorzystanie tekstów, grafik, filmów, czy pozostałych komponentów strony w całości, bądź we fragmentach bez podania źródła, lub pisemnej zgody redakcji jest kradzieżą i będzie podstawą do wszczęcia postępowania karnego.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam wirtualną kawę!
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pobierz naszą aplikację Monitor Burz i czytaj newsy z IncusMeteo na swoim telefonie!
pobierz z Google PlayDownload on the App Store

Piotr Karcz

Informatyk z pasji i powołania. Prognosta i synoptyk, miłośnik fotografii i historii.

© 2022 INCUS Group