Prognoza tygodniowa: 18-24.04.2022Prognoza tygodniowa: 18-24.04.2022

We wtorek znajdziemy się pomiędzy niżem znajdującym się za wschodnią granicą a wyżem przesuwającym się po granicy Czesko – Austriackiej. Deszcz pojawi się w większej części kraju. Przed południem głównie na zachodzie i południu kraju. Po południu dodatkowo we wschodniej i częściowo północnej Polsce. W górach pojawi się opad śniegu i śniegu z deszczem. Na termometrach od okolic 7 kreski na wschodzie oraz na Pomorzu przez 8-9 w centrum i na południu po 10-11 na zachodzie oraz na pograniczu Pobrzeża i Pojezierza. Wiatr będzie słaby, lokalnie na zachodzie umiarkowany. W nocy cieplej na północy kraju (od 4 do 7 kresek powyżej zera) oraz chłodniej na południu (od -1 do 3 stopni Celsjusza) z lokalnymi przymrozkami. Opady deszczu wystąpią w północno – wschodniej oraz częściowo centralnej Polsce.

Środa podzieli kraj na dwie strefy – cieplejszą i bardziej pogodną północ (z temperaturami na poziomie 12-16 stopni Celsjusza) oraz chłodniejsze południe (od 6 do 10 kresek powyżej zera) z mniejszą ilością rozpogodzeń. Opadów deszczu spodziewamy się wszędzie z wyjątkiem wybrzeża. Najwięcej wody spadnie na Mazowszu, Lubelszczyźnie i południowej części Podlasia. Wiatr w dalszym ciągu słaby. W nocy od 2-3 stopni na północnym – zachodzie, zachodzie, obszarach podgórskich oraz w Świętokrzyskim po 6-8 kresek na pozostałym obszarze. Przelotne opady pojawiać się będą praktycznie w całym kraju – a zwłaszcza na Śląsku i Podlasiu.

Po oddaleniu się nocnej strefy z umiarkowanymi opadami deszczu, która znajdować się będzie w okolicach południowo-wschodniej i częściowo zachodniej części Polski, w ciągu czwartkowego dnia, mieszkańcy właśnie tej części kraju, spodziewać się mogą przelotnych i bardziej punktowych opadów. Symbolicznie “pokropić” może także na południu. Przez cały dzień pozostaniemy pod wpływem układu niskiego ciśnienia znad Ukrainy. Na północnym-zachodzie, można za to liczyć na małe zachmurzenie  i wiele chwil ze słońcem. Temperatury od 5- 10 stopni na południu, wschodzie oraz północnym-wschodzie kraju , przez 12- 14 kresek na zachodzie i w centrum, do nawet 16 stopni Celsjusza na Pomorzu i w Zachodniopomorskim. Noc spokojna, choć z przymrozkami, w szczególności na wschodzie i w górach.

Piątek większej zmiany w pogodzie nie przyniesie. Nadal za aurę odpowiadać będzie ten sam niż, co w ciągu ostatnich dwóch dób. Choć jego centrum, oddali się już bardziej na wschodnie krańce Ukrainy, to jednak wciąż będzie odpowiedzialny za występowanie słabych i punktowych opadów, które mogą wystąpić niemalże na całym terytorium Polski, z zaznaczeniem krańców wschodniej, południowej oraz północnej części kraju. Słupki rtęci w najcieplejszym momencie dnia, będą wskazywać średnio 12- 14 kresek.

Przypominamy: z uwagi na odległy termin, prognoza może różnić się od faktycznego stanu pogody danego dnia. Zachęcamy do śledzenia naszych profili w mediach społecznościowych, relacji na https://obserwatorzy.info oraz w Monitorze Burz.

Grafika ilustracyjna: Pixabay.com

Treści zawarte na stronie podlegają prawu autorskiemu. Ponowne wykorzystanie tekstów, grafik, filmów, czy pozostałych komponentów strony w całości, bądź we fragmentach bez podania źródła, lub pisemnej zgody redakcji jest kradzieżą i będzie podstawą do wszczęcia postępowania karnego.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam wirtualną kawę!
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pobierz naszą aplikację Monitor Burz i czytaj newsy z IncusMeteo na swoim telefonie!
pobierz z Google PlayDownload on the App Store

Piotr Karcz

Informatyk z pasji i powołania. Prognosta i synoptyk, miłośnik fotografii i historii.

© 2022 INCUS Group