Cyklon "Kilian" ("Agnes") uderzył w Wyspy Brytyjskie. Wiatr osiągał nawet 130 km/hCyklon "Kilian" ("Agnes") uderzył w Wyspy Brytyjskie. Wiatr osiągał nawet 130 km/h

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, cyklon “Kilian” (“Agnes”) uderzył w Wyspy Brytyjskie. Towarzyszył mu wiatr osiągający nawet 130 km/h. Przyniósł on utrudnienia w ruchu lądowym i lotniczym, uszkadzał linie energetyczne i łamał drzewa. Według szacunków, 14 tysięcy odbiorców pozbawionych było dostaw energii elektrycznej.

Głęboki niż “Kilian” (“Agnes”) zgodnie z wcześniejszymi prognozami przyniósł znaczne pogorszenie pogody na Wyspach Brytyjskich. Jak wynika z danych pomiarowych, siła wiatru w porywie wynosiła nawet 130 km/h.

Cyklon “Kilian” uderzy w Wyspy Brytyjskie

Poza silnym wiatrem, cyklon przyniósł też intensywne opady deszczu. Zgodnie z prognozami, miejscami spadło nawet ponad 50 l deszczu na metr kwadratowy. Najbardziej dotkniętym przez cyklon miastem było irlandzkie Cork. Poza szkodami w drzewostanie i przerwami w dostawach prądu, pojawiły się tam także zalania i podtopienia.

Miejscami występowały też utrudnienia w ruchu lotniczym i lądowym. Część samolotów musiała kilkukrotnie podchodzić do lądowania.

Cyklon wywołał też silny sztorm.

Grafika ilustracyjna: pixabay.com / opr. własne
Treści zawarte na stronie podlegają prawu autorskiemu. Ponowne wykorzystanie tekstów, grafik, filmów, czy pozostałych komponentów strony w całości, bądź we fragmentach bez podania źródła, lub pisemnej zgody redakcji jest kradzieżą i będzie podstawą do wszczęcia postępowania karnego.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam wirtualną kawę!
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pobierz naszą aplikację Monitor Burz i czytaj newsy z IncusMeteo na swoim telefonie!
pobierz z Google PlayDownload on the App Store

Piotr Karcz

Informatyk z pasji i powołania. Prognosta i synoptyk, miłośnik fotografii i historii.

© 2022 INCUS Group