Nadchodzi ochłodzenie. Termometry mogą pokazać nawet -10 stopni CelsjuszaNadchodzi ochłodzenie. Termometry mogą pokazać nawet -10 stopni Celsjusza

Do Polski nadchodzi ochłodzenie. Jak wynika z wyliczeń modeli pogodowych już we wtorek w ciągu dnia termometry pokażą ujemne temperatury. Nocami termometry będą mogły pokazać nawet -9 / – 10 stopni Celsjusza. Gdzie temperatura będzie najniższa? Sprawdzamy wyliczenia najpopularniejszych modeli pogodowych na kolejne dni. 

Po opadach śniegu w weekend i ociepleniu, które pojawiło się w poniedziałek czeka nas kolejna zmiana i napływ chłodnej masy powietrza. Już we wtorek miejscami występować będzie całodobowy mróz. Samo ochłodzenie nie potrwa jednak zbyt długo, bo już w czwartek zrobi się cieplej. Także w czwartek pojawi się w Polsce silny wiatr i kolejna porcja opadów., miejscami intensywnych.

Nadchodzi ochłodzenie. Temperatura może spaść do -10 stopni Celsjusza

W naszym kraju pojawi się ochłodzenie. Nie będą to straszne mrozy, jak można przeczytać w niektórych, popularnych mediach, jednak i tak miejscami temperatura w nocy będzie mogła spaść do -10 stopni Celsjusza. Uwagę na to powinni zwrócić zwłaszcza rolnicy i sadownicy. W silniejszym wychłodzeniu pomoże także prognozowany brak zachmurzenia. Największych spadków temperatury mogą się spodziewać mieszkańcy północno- wschodniej części kraju. To tam już w nocy z wtorku na środę termometry mogą pokazać nawet -10 stopni Celsjusza.

ochłodzenie -10 stopni
Prognozowany mróz w nocy z wtorku na środę. Model: GFS
ochłodzenie -10 stopni
Prognozowany mróz w nocy z wtorku na środę. Model: ECMWF

Mroźno będzie także w nocy ze środy na czwartek, kiedy to temperatura może spaść jeszcze nieznacznie poniżej -10 stopni Celsjusza. W tym przypadku jednak postępujące od północnego- zachodu ocieplenie sprawi, że do rana temperatura wzrośnie do około -2 stopni Celsjusza.

ochłodzenie -10 stopni
Prognozowany mróz w nocy ze środy na czwartek. Model: GFS
ochłodzenie -10 stopni
Prognozowany mróz w nocy ze środy na czwartek. Model: ECMWF

Jaka pogoda do końca tygodnia?

Kolejne dni to dużo dynamiki w pogodzie. Pojawią się kolejne opady deszczu, deszczu ze śniegiem i samego śniegu, a w drugiej połowie tygodnia także silny wiatr. O szczegółach będziemy jeszcze informować na łamach IncusMeteo, tymczasem zachęcamy do zapoznania się z prognozą na cały tydzień:

Prognoza tygodniowa: 20-26.11.2023

Grafika ilustracyjna: pixabay.com / opr. własne
Treści zawarte na stronie podlegają prawu autorskiemu. Ponowne wykorzystanie tekstów, grafik, filmów, czy pozostałych komponentów strony w całości, bądź we fragmentach bez podania źródła, lub pisemnej zgody redakcji jest kradzieżą i będzie podstawą do wszczęcia postępowania karnego.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam wirtualną kawę!
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pobierz naszą aplikację Monitor Burz i czytaj newsy z IncusMeteo na swoim telefonie!
pobierz z Google PlayDownload on the App Store

Piotr Karcz

Informatyk z pasji i powołania. Prognosta i synoptyk, miłośnik fotografii i historii.

© 2022 INCUS Group