Kolejny niż zmierza do Polski. Pojawią się opady mieszaneKolejny niż zmierza do Polski. Pojawią się opady mieszane

Do Polski zmierza kolejny niż. Przyniesie on kontynuację deszczowej aury w najbliższych dniach. Jak wynika z wyliczeń modeli pogodowych, możliwe będą też opady mieszane. Miejscami wzrośnie też prędkość wiatru. Jeśli chodzi o temperatury, te nadal będą utrzymywać się w okolicach 8-10 stopni. Co dokładnie mówią aktualnie prognozy? Sprawdzamy. 

Nie widać większych zmian w pogodzie na kolejne dni. Nadal pojawiać się będą opady deszczu, krupy śnieżnej, a miejscami drobnego gradu. Kolejny niż zmierza także do Polski. W dalszej perspektywie nie widać także jakiegoś większego ocieplenia.

Kolejny niż zmierza do Polski

Już w piątek do Polski dotrze kolejny niż. Przyniesie on większą porcję opadów deszczu, a miejscami także silniejszy wiatr. Całkiem możliwe, że w chłodnej masie powietrza rozwiną się kolejne wewnątrzmasowe burze. Opady z całą pewnością pomogą na pogarszającą się sytuację hydrologiczną.

Tak wygląda prognoza opadów deszczu na piątek i sobotę w Polsce:

Kolejny niż zmierza do Polski. Pojawią się opady mieszane
Prognozowany zasięg i typ opadów na najbliższe dni

Ocieplenie w Polsce. Kiedy?

W prognozach nadal nie widać ocieplenia. Zarówno prognozy długo jak i średnio terminowe są pod tym względem dość zgodne. Najbliższe kilkanaście dni upłyną pod znakiem typowo kwietniowej, ale chłodniejszej wersji pogody. Biorąc jednak pod uwagę, że w lasach zaczęło rosnąć zagrożenie pożarowe, opady, które również się pojawią będą miały dobry wpływ na to, aby ograniczyć problem suszy.

Grafika ilustracyjna: pixabay.com / opr. własne
Treści zawarte na stronie podlegają prawu autorskiemu. Ponowne wykorzystanie tekstów, grafik, filmów, czy pozostałych komponentów strony w całości, bądź we fragmentach bez podania źródła, lub pisemnej zgody redakcji jest kradzieżą i będzie podstawą do wszczęcia postępowania karnego.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam wirtualną kawę!
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pobierz naszą aplikację Monitor Burz i czytaj newsy z IncusMeteo na swoim telefonie!
pobierz z Google PlayDownload on the App Store

Piotr Karcz

Informatyk z pasji i powołania. Prognosta i synoptyk, miłośnik fotografii i historii.

© 2022 INCUS Group