Kolejne opady i nawet 14 stopni Celsjusza. Prognoza na weekendKolejne opady i nawet 14 stopni Celsjusza. Prognoza na weekend

Kolejny weekend przyniesie nam kolejną porcję opadów, a także spore ocieplenie. W sobotę w południowej Polsce termometry będą mogły pokazać nawet 14 stopni Celsjusza. Lokalnie temperatura może być jeszcze wyższa. Opady i wysoka temperatura będą wpływać na kolejne wzrosty stanów rzek w naszym kraju. Co dokładnie czeka nas w sobotę i niedzielę ? Szczegóły znajdziecie w naszej prognozie. 

Pogodowego zamieszania nad naszym krajem ciąg dalszy. Po przejściu przez Polskę kolejnych stref opadów deszczu ze śniegiem, śniegu i samego deszczu, do Polski napłynie cieplejsza masa powietrza. W sobotę temperatury będą iście wiosenne. Zobaczymy do 14 stopni, a lokalnie nawet nieco więcej. Niestety, wysoka temperatura i kolejne opady powodować będą dalsze wzrosty poziomów rzek, a w efekcie prowadzić do zalań czy podtopień.

Przejaśnienia i nawet 14 stopni Celsjusza

W sobotę od rana miejscami występować będą jeszcze opady deszczu, zwłaszcza na północy, lokalnie w centrum u na wschodzie kraju. Z biegiem dnia opady zanikną, a na południu i południowym- wschodzie zza chmur będzie mogło wyjść słońce. Wieczorem niewielkie przejaśnienia mogą się też pojawić w centrum czy na południowym- zachodzie kraju. W nocy do południowej Polski wkroczą opady deszczu, które będą wędrować na północ.

opady 14 stopni weekend
Prognozowane zachmurzenie i opady w sobotę, 10 lutego 2024 r. Model: ECMWF

Termometry pokażą tego dnia nawet 14 stopni Celsjusza, a niewykluczone, że lokalnie temperatura będzie jeszcze wyższa. Wysokie, typowo wiosenne wartości temperatury przyczynią się dalszego topnienia śniegu, a w efekcie to wzrostu poziomów rzek. Wysokie temperatury występować będą także na zachodzie. Im dalej na północ i północny- wschód, tym chłodniej. W centrum kraju zobaczymy na termometrach do 6-10 stopni, a na północy i północnym- wschodzie od 2 do 4 stopni powyżej zera. Nocą na termometrach zobaczymy do 10 stopni w południowej Polsce (w górach nieco mniej), na zachodzie do 6 stopni Celsjusza, a na północy i północnym- wschodzie od 2 do 4 stopni powyżej zera.

opady 14 stopni weekend
Prognozowana temperatura maksymalna w sobotę, 10 lutego 2024 r. Model: ECMWF

Niż i kolejne opady deszczu

W niedzielę czeka nas kolejna zmiana aury. Pojawi się niż, który sprowadzi do Polski kolejną porcję opadów deszczu. Wędrować on będzie z południa na północ naszego kraju. Deszcz padać będzie mógł praktycznie wszędzie. Największej ilości opadu należy się spodziewać w zachodniej Polsce. W nocy padać będzie jeszcze na północy, a miejscami także na południu kraju.

opady 14 stopni weekend
Prognozowane zachmurzenie i opady w niedzielę,11 lutego 2024 r. Model: ECMWF

Termometry w niedzielę pokażą nieco mniejsze wartości temperatury. Na ogół zobaczymy od 10 do 12 stopni Celsjusza, jednak w górach i na krańcach północnych i północno – wschodnich będzie zdecydowanie chłodniej. Tam termometry pokażą 4-6 stopni Celsjusza. W nocy w kraju temperatura będzie się kształtować od 6 stopni na zachodzie i wschodzie po około 8 stopni w pasie od Pomorza przez Mazowsze po Podkarpacie i południową Lubelszczyznę.

opady 14 stopni weekend
Prognozowana temperatura maksymalna w niedzielę, 11 lutego 2024 r. Model: ECMWF
Grafika ilustracyjna: pixabay.com / opr. własne
Treści zawarte na stronie podlegają prawu autorskiemu. Ponowne wykorzystanie tekstów, grafik, filmów, czy pozostałych komponentów strony w całości, bądź we fragmentach bez podania źródła, lub pisemnej zgody redakcji jest kradzieżą i będzie podstawą do wszczęcia postępowania karnego.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam wirtualną kawę!
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pobierz naszą aplikację Monitor Burz i czytaj newsy z IncusMeteo na swoim telefonie!
pobierz z Google PlayDownload on the App Store

Piotr Karcz

Informatyk z pasji i powołania. Prognosta i synoptyk, miłośnik fotografii i historii.

© 2022 INCUS Group