Wysokie ciśnienie, przejaśnienia i mróz w Polsce. Pogoda na środęWysokie ciśnienie, przejaśnienia i mróz w Polsce. Pogoda na środę

Kolejny dzień lutego przyniesie sporo przejaśnień. Nad Polską nadal występuje wysokie ciśnienie. Słońce pojawi się na północy i zachodzie, a po południu także w południowej i południowo- wschodniej części kraju. Miejscami nadal jednak występować będzie całodobowy mróz. Gdzie termometry zanotują najniższą, a gdzie najwyższą temperaturę? Ile pokażą barometry w środę?

Początek lutego przyniósł w Polsce powiew zimy. Ten jednak nie potrwa zbyt długo – przynajmniej w formie mroźnej i śnieżnej aury. Jak już informowaliśmy na łamach IncusMeteo, już w weekend pogoda ulegnie zmianie. Pojawią się front, opady oraz zdecydowanie wyższe temperatury.

Sporo przejaśnień i wysokie ciśnienie w środę w Polsce

W ciągu dnia czeka nas sporo przejaśnień. Już od rana w wielu miejscach naszego kraju zza chmur wygląda słońce. Zgodnie z prognozami modeli numerycznych, najwięcej przejaśnień występuje na zachodzie. Niebo przeciera się także na Warmii i Mazurach, na Lubelszczyźnie czy na Podkarpaciu i pograniczu Górnego Śląska z Małopolską. W kolejnych godzinach proces ten będzie postępować, a chmur będzie z czasem jeszcze mniej.


Nadal występuje w Polsce wysokie ciśnienie. Dziś rano na południowym- wschodzie wyniosło ono niemal 1048 hPa. Tak wysoka wartość może powodować problemy z koncentracją i ogólne złe samopoczucie w ciągu dzisiejszego dnia. Mimo wysokiego ciśnienia, w wielu miejscach notujemy silniejszy wiatr, co obniża temperaturę odczuwalną. Aktualne ciśnienie w Polsce znajdziesz tutaj:

Mróz trzymać będzie na południowym- wschodzie

W środę w sporej części Polski termometry pokażą w najcieplejszym momencie dnia powyżej zera stopni Celsjusza. Ujemna temperatura występować będzie na krańcach południowych kraju, na Pomorzu i w części Kujaw, oraz na południowym- wschodzie, Na Lubelszczyźnie i na Podkarpaciu. W nocy ze środy na czwartek dwucyfrowy mróz chwyci częściowo w centrum, oraz ponownie na południowym- wschodzie kraju. Temperatura spadnie tam do -12/-14 stopni Celsjusza.

temperatura środa 8 luty
Prognozowana temperatura na środę, 8 lutego 2023 r. Model: ECMWF
temperatura noc 8/9 luty mróz
Prognozowana temperatura na noc z 8/9 lutego 2023 r. Model: ECMWF

W weekend czeka nas dynamiczniejsza aura, o czym będziemy jeszcze na łamach IncusMeteo pisać.

Grafika ilustracyjna: windy.com / opr. własne
Treści zawarte na stronie podlegają prawu autorskiemu. Ponowne wykorzystanie tekstów, grafik, filmów, czy pozostałych komponentów strony w całości, bądź we fragmentach bez podania źródła, lub pisemnej zgody redakcji jest kradzieżą i będzie podstawą do wszczęcia postępowania karnego.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam wirtualną kawę!
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pobierz naszą aplikację Monitor Burz i czytaj newsy z IncusMeteo na swoim telefonie!
pobierz z Google PlayDownload on the App Store

Piotr Karcz

Informatyk z pasji i powołania. Prognosta i synoptyk, miłośnik fotografii i historii.

© 2022 INCUS Group