Uderzenie ciepła we wtorek. Termometry mogą pokazać nawet 29 stopniUderzenie ciepła we wtorek. Termometry mogą pokazać nawet 29 stopni

Pogoda nie przestaje zaskakiwać. Już we wtorek czeka nas uderzenie ciepła. Wiele wskazuje na to, że termometry będą mogły pokazać nawet 29 stopni Celsjusza. Wiadomo jednak, że ocieplenie będzie chwilowe. Gdzie będzie najcieplej? Sprawdzamy najnowsze prognozy poszczególnych modeli pogodowych. 

Jeśli wyliczenia modeli pogodowych na wtorek się sprawdzą, bardzo prawdopodobne, że padnie absolutny rekord temperatury dla wtorku. Aktualnie wynosi on 28,9 stopni Celsjusza i został ustanowiony w 4 października 1966 roku w Trzebiechowie.

Uderzenie ciepła we wtorek

Już we wtorek, 3 października, do Polski dotrze wyjątkowo ciepła jak na tę porę roku masa powietrza. Termometry mogą miejscami pokazać 28-29 stopni Celsjusza. Istnieje więc szansa na to, że rekord, o którym wspominamy wcześniej w tekście może być zagrożony. Nie często zdarza się taka sytuacja, gdzie tak wysokie temperatury pojawiają się w październiku. Co więcej, to może nie być ostatnia taka sytuacja w tym miesiącu.

Tak prezentują się aktualne wyliczenia temperatury maksymalnej na wtorek:

uderzenie ciepła wtorek
Prognozowana temperatura maksymalna we wtorek. Model: GFS
uderzenie ciepła wtorek
Prognozowana temperatura maksymalna we wtorek. Model: ECMFW

Pojawi się silny wiatr

Poza ciepłem pojawi się też silny wiatr, front i opady. Nie wykluczone burze. O szczegółach piszemy w naszym artykule:

Silny wiatr, front atmosferyczny i burze

Grafika ilustracyjna: pixabay.com / opr. własne
Treści zawarte na stronie podlegają prawu autorskiemu. Ponowne wykorzystanie tekstów, grafik, filmów, czy pozostałych komponentów strony w całości, bądź we fragmentach bez podania źródła, lub pisemnej zgody redakcji jest kradzieżą i będzie podstawą do wszczęcia postępowania karnego.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam wirtualną kawę!
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pobierz naszą aplikację Monitor Burz i czytaj newsy z IncusMeteo na swoim telefonie!
pobierz z Google PlayDownload on the App Store

Piotr Karcz

Informatyk z pasji i powołania. Prognosta i synoptyk, miłośnik fotografii i historii.

© 2022 INCUS Group