Śnieg, deszcz i chmury. Prognoza pogody na weekendŚnieg, deszcz i chmury. Prognoza pogody na weekend

Pierwszy weekend grudnia to śnieg, lokalnie deszcz i chmury. Nie będzie on iście zimowy, z trzaskającym mrozem za oknem, chociaż temperatura nie należeć będzie do tych wysokich. Chłodniejsza będzie sobota, natomiast niedziela zapowiada się bez mrozu w ciągu dnia. Sprawdzamy dla Was gdzie może spaść śnieg, gdzie deszcz, a także jaka temperatura panować będzie w poszczególnych rejonach naszego kraju. Szczegóły znajdziecie, jak zawsze w naszej prognozie pogody na ostatnie dwa dni tygodnia. 

Mijający tydzień czyli przełom listopada i grudnia należał raczej do mało przyjemnych. Chmury, miejscami marznące opady i smog skutecznie uprzykrzały życie mieszkańcom naszego kraju. Wszystko to zawdzięczamy zgniłemu wyżowi, który w dalszym ciągu wpływa na pogodę w Polsce, oraz na nasze samopoczucie.

Najpierw śnieg, potem deszcz

Sobota już w nocy przyniesie niezbyt intensywne opady śniegu wędrujące z południa na północ. W okolicach godzin południowych opady śniegu znajdować się już będą w północnej części Polski i tam lokalnie opad może być nieco silniejszy. Do wieczora opady śniegu opuszczą Polskę, jednak od południa wkroczy strefa opadów mieszanych, w których przeważnie padać będzie deszcz. Strefa ta także przemieszczać się będzie ku centrum Polski, a następnie na północ. Tam także mogą one nocą marznąć, powodując powstawanie gołoledzi. Do rana padać będzie w centrum oraz lokalnie na Opolszczyźnie.

zachmurzenie opady sobota 3 grudnia
Prognozowane zachmurzenie i opady w sobotę, 3 grudnia 2022 r. Model: ECMWF

Termometry pokażą tego dnia od -2 stopni w Polsce północnej i północno- wschodniej, przez koło zero w pasie centralnym, aż po około 2 stopnie (lokalnie nieco więcej) na południu kraju. Dość szybko jednak układ temperatury zacznie się zmieniać. W nocy od południa napłynie nieco cieplejsza masa powietrza, przynosząc ocieplenie. Termometry pokażą do 4 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku, od 0 do 2 na Opolszczyźnie, Górnym Śląsku, w Małopolsce i w części Podkarpacia, a okolice zera zobaczą mieszkańcy północy i północnego- wschodu Polski. Lokalnie nie wykluczony niewielki przymrozek.

temperatura sobota 3 grudnia 2022
Prognozowana temperatura maksymalna w sobotę, 3 grudnia 2022 r. Model: ECMWF

Kolejne opady mieszane

W niedzielę opadów spodziewamy się głównie w północnej Polsce. Padać będzie między innymi na Kujawach, Pomorzu czy na Warmii i Mazurach. Będą to śnieg i deszcz pod postacią opadów mieszanych. Pozostała część kraju to głównie chmury z niewielkimi szansami na przejaśnienia. W górach wzrośnie nieco prędkość wiatru, podobnie będzie na Wybrzeżu. Nocą opady zanikać będą w północnej Polsce, natomiast na południu ponownie pojawi się słaby deszcz. Padać będzie między innymi na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, czy w Małopolsce i na Górnym Śląsku.

zachmurzenie opady niedziela 4 grudnia 2022
Prognozowane zachmurzenie i opady w niedzielę, 4 grudnia 2022 r. Model: ECMWF

Niedziela będzie zdecydowanie cieplejsza od soboty. W południowej Polsce, gdzie napływać będzie cieplejsza masa powietrza na termometrach zobaczymy do 8 – 9 stopni Celsjusza. Do około 6 pokażą termometry na Ziemi Lubuskiej i w części Wielkopolski. Na pozostałym obszarze kraju zobaczymy od 2 do 4 stopni powyżej zera. W nocy niewielki mróz pojawi się w centrum, na wschodzie i na południowym- wschodzie. Na południu i południowym- zachodzie termometry wskażą do 4 stopni powyżej zera.

temperatura niedziela 4 grudnia 2022
Prognozowana temperatura maksymalna w niedzielę, 4 grudnia 2022 r. Model: ECMWF
Grafika ilustracyjna: / opr. własne
Treści zawarte na stronie podlegają prawu autorskiemu. Ponowne wykorzystanie tekstów, grafik, filmów, czy pozostałych komponentów strony w całości, bądź we fragmentach bez podania źródła, lub pisemnej zgody redakcji jest kradzieżą i będzie podstawą do wszczęcia postępowania karnego.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam wirtualną kawę!
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pobierz naszą aplikację Monitor Burz i czytaj newsy z IncusMeteo na swoim telefonie!
pobierz z Google PlayDownload on the App Store

Piotr Karcz

Informatyk z pasji i powołania. Prognosta i synoptyk, miłośnik fotografii i historii.

© 2022 INCUS Group