Przejaśnienia, mgły i gołoledź. Prognoza na weekend.Przejaśnienia, mgły i gołoledź. Prognoza na weekend.

Rozpoczynający się weekend przyniesie przejaśnienia, ale także mgły i lokalnie gołoledź. Niewielkie opady deszczu możliwe będą w niedzielę, natomiast na termometrach zobaczymy maksymalnie 5 – 6 stopni Celsjusza. Wszystko to zawdzięczać będziemy wpływowi układu wysokiego ciśnienia, którego centrum znajdzie się na południowym wschodzie Europy.

Trwająca już dwa i pół tygodnia meteorologiczna zima przyzwyczaiła nas już do jednocyfrowych temperatur, mgieł i szarugi. W weekend nie będzie wiele lepiej, ale pierwszy raz od dawna możemy miejscami zobaczyć słońce. Mimo tego mgły i marznące opady nas nie ominą. Będzie też miejscami wietrznie.

Sobota z rozpogodzeniami i mgłami

Pierwszy dzień weekendu przyniesie postępujące rozpogodzenia i przejaśnienia. Pojawią się też mgły i gołoledź, szczególnie w centrum i na południu. Ślisko może być też na wschodzie i południowym wschodzie Polski. Nigdzie nie będzie padać, nie spodziewamy się także zbyt silnego wiatru. Na północnym zachodzie powieje w porywach do 50 km/h.

Prognozowane zachmurzenie na sobotę, 19 grudnia 2020r. Model: GFS
Prognozowane zachmurzenie na sobotę, 19 grudnia 2020r. Model: GFS

Termicznie nie będzie zbyt dużego zróżnicowania. Najcieplejszymi miejscami w Polsce będą zachód i południowy zachód, gdzie termometry wskażą do 6 stopni powyżej zera. Na ogół w kraju temperatura maksymalna w najcieplejszym momencie dnia będzie się wahać pomiędzy 2 a 4 stopnia Celsjusza. Nocą z soboty na niedzielę lekki mróz na południowym wschodzie. W pozostałej części kraju od 0 do 2 kresek na plusie.

Prognozowana temperatura maksymalna w sobotę 19 grudnia 2020r. Model: GFS
Prognozowana temperatura maksymalna w sobotę 19 grudnia 2020r. Model: GFS

W niedzielę więcej chmur

Ostatni dzień tygodnia przyniesie więcej chmur. Nad ranem ponownie pojawią się mgły i zamglenia, a także śliskie drogi i chodniki. Na zachodzie, północy, częściowo na południu i w centrum pomimo obecności zachmurzenia w ciągu dnia powinno padać. Pod wieczór deszcz spadnie w woj. zachodniopomorskim. Nie będzie to jednak opad intensywny.

Prognozowane zachmurzenie na niedzielę, 20 grudnia 2020r. Model: GFS
Prognozowane zachmurzenie na niedzielę, 20 grudnia 2020r. Model: GFS

Na termometrach na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku ponownie najwyższe wartości – do około 6 stopni powyżej zera. Na Wybrzeżu termometry wskażą do 5 stopni Celsjusza. W centrum i na południowym wschodzie do 3, 4 stopni. Najchłodniej będzie na wschodzie, do 2 stopni Celsjusza. Noc z niedzieli na poniedziałek bez większych zmian. Od zera na południowym wschodzie do 2 stopni na zachodzie.

Prognozowana temperatura maksymalna w niedzielę, 20 grudnia 2020r. Model: GFS
Prognozowana temperatura maksymalna w niedzielę, 20 grudnia 2020r. Model: GFS

Przypominamy także o naszej prognozie na Wigilię, w której przyglądamy się rozbieżnościom modeli pogodowych.

Grafika ilustracyjna: pixabay.com
Treści zawarte na stronie podlegają prawu autorskiemu. Ponowne wykorzystanie tekstów, grafik, filmów, czy pozostałych komponentów strony w całości, bądź we fragmentach bez podania źródła, lub pisemnej zgody redakcji jest kradzieżą i będzie podstawą do wszczęcia postępowania karnego.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam wirtualną kawę!
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pobierz naszą aplikację Monitor Burz i czytaj newsy z IncusMeteo na swoim telefonie!
pobierz z Google PlayDownload on the App Store

Piotr Karcz

Informatyk z pasji i powołania. Prognosta i synoptyk, miłośnik fotografii i historii.

Dodaj komentarz

© 2022 INCUS Group