Ostrzeżenie pogodowe. Intensywne opady śnieguOstrzeżenie pogodowe. Intensywne opady śniegu

Najbliższe dni zgodnie z prognozą tygodniową obfitować będą w opady. Ich rodzaj zależeć będzie od temperatury na danym terenie. W obszarze województw Śląskiego, Małopolskiego oraz Podkarpackiego przeważać będzie opady śniegu. Im dalej od tego rejonu, tym bardziej opad śniegu przechodzić będzie w opad deszczu.

Zwracamy uwagę na intensywność tego zjawiska. Na nizinach spaść może do 15 cm śniegu na dobę (obszar zaznaczony kolorem żółtym), zaś w obszarze oznaczonym drugim stopniem zagrożenia spaść może nawet do 40 cm świeżego śniegu. Powodować to będzie utrudnienia komunikacyjne. Ze względu na temperaturę oscylującą w okolicach zera dodatkowym zagrożeniem będzie pojawiająca się lokalnie w sposób nagły pokrywa lodowa na drogach i chodnikach.

Sprawcą tej sytuacji jest zafalowany front atmosferyczny, na którym występuje wygasająca strefa opadu nadchodząca z zachodu oraz strefa opadów znad Czech i Słowacji, która przemieści się nad nasz kraj.

Sytuację na bieżąco śledzić można na mediach społecznościowych należących do Sieci Obserwatorów Burz, w aplikacji Monitor Burz oraz na interaktywnej mapie, na którą przejść możecie klikając TUTAJ.

Ostrzeżenie pogodowe. Intensywne opady śniegu 13-14.04.2021
Ostrzeżenie pogodowe. Intensywne opady śniegu 13-14.04.2021

Ostrzeżenie opracował Zespół Prognostyczny Sieci Obserwatorów Burz

Grafika ilustracyjna: Dragana_Gordic / freepik.com
Treści zawarte na stronie podlegają prawu autorskiemu. Ponowne wykorzystanie tekstów, grafik, filmów, czy pozostałych komponentów strony w całości, bądź we fragmentach bez podania źródła, lub pisemnej zgody redakcji jest kradzieżą i będzie podstawą do wszczęcia postępowania karnego.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam wirtualną kawę!
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pobierz naszą aplikację Monitor Burz i czytaj newsy z IncusMeteo na swoim telefonie!
pobierz z Google PlayDownload on the App Store

Piotr Karcz

Informatyk z pasji i powołania. Prognosta i synoptyk, miłośnik fotografii i historii.

© 2022 INCUS Group